Cevaplar 5

Yükleniyor...

Yeterli olduğunu düşünmüyorum. Okul çok öğrenci alıyor, hoca sayısı az, lab alanı dar, isim olarak reklam olarak çok farklı lab lar var gibi tanıtılıyor ama 1 tane ortak lab dışında diğerlerine girilmiyor.Hocalar kendi alanları dışında çalışma göstermek isteyen öğrenci ile pek ilgilenmiyor.Eğer gelme durumunuz olursa da ingilizce MBG yi seçmenizi tavsiye ederim.

Ben 2018 yazında staj yapmıştım.Stajyer alıyor.Hocaların çalışmalarına bakıp kendi çalışmak istediğin veya merak ettiğin konu ile ilgili devam eden projesi olan bir hocaya mail atabilirsin.Olumlu dönüş sonrasında belge işleri kalıyor.Sigortanı da kendi okulun karşıladığı sürece bir sorun yok.

Kesinlikle.Bu bölümde bence en önemli şey aktif ce güncel çalışmalara ayak uydurmak takip etmek ve bunları tütkiyede okusan bile ingilizce devam etmek.Boğaziçinde çok iyi dünya çapında iyi projeleri olan hocalar var ve eğitiminin ingilizce olması sana çok şey katar.

Ben yeni lisans mezunuyum ama bildiğim kadarıyla tek başına bir doktora mezunu yeterli olmayabilir.Lab açma işini bir proje dahilinde teknopark larda açabilirsin daha iyi olur veya tubitağın hibeli programları var onların kodlarına bakıp başvurular yaparak lab cihazları için bir miktar hibe alarak ilerleyebilirsin.

Belirli tarihlerde staj başvuruları oluyor onları takip ederek başvuru yapabilirsiniz. Genetik, tıbbi biyoloji, immünoloji ... gibi alanlarda lab lar var. Lab larda hocaların devam eden projeleri dışında hastaneden gelen rutin testlerde oluyor.