Access Türkiye Onaylı Hesap

1 kişi, 23 cevap verdi.

Cevaplar 23

Yükleniyor...
2,383 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilinçaltı, tamamıyla müdahale ve kontrol edemediğimiz bir yapıdır. Doğduğumuz andan itibaren gözümüzle, görsel ve duyusal korteksimizle, tat alma duyumuzla beraber milyarlarca bilgi nöronların üzerine yerleşiyor. Nöronların tek başına herhangi bir bilgiyi ifşa edebilme yeteneği yok. Bir bilgiyi oluşturabilmeleri için birbirleriyle iletişime geçmeleri gerekiyor. Eğer anne ve babanız kaygı ve endişe odaklı bir profilse, siz bütün bilgiyi kaygı ve endişe odağından öğrenmeye başlıyorsunuz. Kontrol odaklı bir anne ve babaysa, o odak üzerinden öğrenmeye başlıyorsunuz. Dolayısıyla bilinçaltı, genetik kodlarınızla beraber getirdiğiniz bilgilerin üzerine, anne ve babadan aldığınız bilgilerle oluşuyor.

Bilinçaltına ulaşmak, bilinçaltını çözmek ve deşifre etmek konusunda henüz bilimsel anlamda ispat edilmiş bir çalışma yok ama nöronlar üzerinde çok sıkı çalışmalar yapılıyor. Bundan 6 ay önce Texas’ta bir Nörobilimci olan Dr. Jennifer, beynin sağ tarafında bulunan yaklaşık 600 milyon kadar nöronun duygularımızı kontrol ettiğiyle alakalı bir araştırma başlattı ve ilk aşamasında kanıtlandığını söyledi. Dolayısıyla bu çok dipsiz bir dünya. Bilinçaltımız bizim hayatı öğrenme şeklimiz olduğu için farklılığı yükseltmek ve bilinçle yaşayabilmek çok kıymetli.

Access’in de en büyük fark yarattığı iyileşme ve farklılıklardan birisi de, bilinçaltı kod temizliğidir. Bu yüzden bilinçaltını ne kadar temiz tutarsak, onun ne kadar farkında olursak ve oradan çıkan bilgilerle yüzleşmeye ne kadar hazırsak, hayatımızın kalitesi de her geçen gün daha rafine hale gelebilir.

446 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilinç, beynin her bölgesine yayılmış olan duyu, bellek, anı veya duygularımızı oluşturan her seviyedeki farklılık birimlerinin toplamından oluşur. Hızlı bir araba gördüğümüz zaman oradan algıladığımız ses eğer datalarımızda gürültü veya bizi rahatsız eden bir durum ise, kendimizi rahatsız hissederiz. Duyguya dönüşmeden önceki anımız da bilinç anıdır. Aslında her şeyi duyu olarak alıyoruz ve duyguya kodluyoruz. Burada otururken bir anda klasik müzik çalarsa ve klasik müzikle alakalı zihnimizdeki bilgi mutluluksa, yaklaşık birkaç salise sonra hemen mutlu olup beden dilimizle beraber enerjimizle buna cevap veriyoruz. Hiç klasik müzik sevmeyen birisi ise, rahatsız olduğunu belirten bir beden diliyle, bakışıyla ve enerjisiyle müziğin kapatılmasını talep eder bir şekilde müziğe doğru dönüyor. Dolayısıyla ilk duyduğumuz an duyu, onların koda dönüşmesi ise duygudur.

412 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben her zaman çok gerçekçi bir eğitimci ve terapist oldum. Zihninizdeki düşüncelerden %100 arınmak gibi bir dünyanız hiçbir zaman olmaz. Bunu yapabilmeniz için Hindistan’da bir tapınakta yaşamanız gerekiyor ama “Zihnimizi en az düzeye nasıl indirebiliriz?” sorusunu sorabilirsiniz.

Teknik olarak meditasyon yapmak çok işe yarar. Doğayla geçirdiğiniz zamanı arttırabilirsiniz. En önemlisi; hayatınızda içine düştüğünüz olaylarda insanların size söyledikleriyle ya da olayların akış şekliyle alakalı sizin hiçbir öneminizin olmadığını fark etmekle zihninizi susturmaya başlayabilirsiniz. Birisi size bencil olduğunuzu söylediği zaman bunun tamamıyla sizinle alakalı olmadığını fark ederek bu konuya başlayabilirsiniz çünkü mutlaka söylemek istediği başka bir şey vardır, konu siz değil de kendisidir. Bir yatırım yaparken daha önce yatırım yapan tanıdıklarınızdan yola çıkarak değil, sizin alacağınız risklerle, hayata olan bakış açınızla, cesaretinizle, özgüveninizle bu işi yapıp yapmayacağınıza karar vermeniz, yaptığınız seçimlerin sonucunda çıkan resme gönüllü olmanız gerekiyor. Zihni durdurmak demek, anda kalmak demektir. Anda kalmak tanımı da genellikle spiritüel olarak tarif ediliyor. Birisiyle beraber sinemaya gitmeye karar verdiğinizde,  o anda size çok istediğiniz veya beklediğiniz bir şeyle ilgili bir telefon geldiği zaman, karşınızdakine oraya gitmeniz gerektiğini söyleyebilme cesaretini gösterebilmeniz gerekiyor.


240 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu dünyanın en heyecanlı kısmı burası çünkü benim için her gelen kişi keşfedilmek üzere bir maden ve altından hep inanılmaz şeyler çıkıyor. Bu hikayeler ortaya çıkarken kişi kendisiyle veya hayatındaki sahnelerle yüzleşmeye başlıyor. Yüzleşme kelimesi bizim lisanımızda çok iyi olmayan bir duygu durumu olarak biliniyor ama aslında öyle değil. Biz burada ortamı o kadar güvenli ve hassas organize ediyoruz ki, ortaya çıkan şeyi görmesi için ihtiyacı olan her şeyi önceden kendisine sunuyoruz. Eğer bir motivasyon veya özgüven sorunu varsa, o yolculuğu çıktığımız andan itibaren karşılaştığı özgüven konusuyla beraber burada yapacağı farklılıkları görmesini sağlayarak kendisine söylettiriyoruz.

Koçluk alan herkes bunu bilir, koçluk bir yol haritasıdır ama bazen insanların çok güçlü, aşılamaz ve kendi içinde değişmeyen yönleri oluyor. Oralarda da terapistin ve eğitmenin rolü çok önemli. Biz de orayı nasıl aşması gerektiğiyle ilgili ona özel bir yol haritası belirliyoruz. Eğer gerçekten gitmek istiyorsa da bunu değiştirmek için bu kadar üstüne gitmemize gerek olmadan 2-3 ay sonra tekrar bakıyoruz. İnsanlar özgür kaldıkça ve bunun değişmesinin gerektiği üzerine gitmedikçe kendilerine daha rahat bir şekilde bakıyorlar.

Bana göre bu dünyanın en kritik bilgisi; herkesin iyi ve kötü taraflarının olduğudur. Hayatta iyi veya kötü insan olmak gibi bir kavram yok, hayatta sadece biz varız, ben varım, sen varsın. Dolayısıyla kötü olarak adlandırdığımız şeye bakıp, değiştirmek istediğimiz bir şey varsa değiştirip, değiştirmek istediğimiz bir şey yoksa onu kucaklayıp yolumuza devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Kişisel gelişim herkese bir transformasyon gibi anlatılıyor ama bu bir transformasyon dünyası değil. Kişisel gelişim dünyası, birey olarak herkesin bu hayatta daha mutlu ve huzurlu olması, ihtiyacı olanı bulması için çıktığı bir yolculuktur. Bu yüzden hiçbir şeyi değiştirmek zorunda değiliz.

Bunlarla ilgili en kritik örneği kendimden vermek istiyorum. İnsanlar bana hayatım boyunca, özellikle ilişkiler dünyamda güçlü bir profilim olduğu için erkeklerin benimle ilişki kurmasının ve beni yönetmelerinin çok zor olduğunu söyledi ve ben hep bu bilgiyle yüzleşmek zorunda kaldım. Ben bir ülke değilim ki, erkekler niye beni yönetme ihtiyacı duysun? Bununla o kadar çok mücadele edip savaştım ki, geriye dönüp baktığım zaman böyle mutlu olduğumu, değişirsem ben olmayacağımı ve kendimi kaybedeceğimi, hayatta böyle var olabildiğimi gördüm. Dolayısıyla kişisel gelişim dünyası bir transformasyon dünyası değil. Neyseniz, ne kadarınızı kucaklamak istiyorsanız bunu yapmakla ilgili bir yol haritası çizmeniz gerekiyor. Ben buna yürekten ve gönülden inanıyorum ve her zaman arkasındayım.

236 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Access Consciousness’ın ilk temel terapisi ve eğitimi Access Bars’tır. Bars, başın üzerindeki 32 noktaya dokunarak yaptığımız bir enerji terapisidir. Dokunduğumuz yerlerde biyopsisler, yani nöronlar var. Biz David Copperfield gibi sihir yapmıyoruz, arkasında bilgi olan bir iş yapıyoruz. Bu biyopsis noktalarında doğduğunuz andan itibaren hayatınızda gerçekleşen bütün duygu değişimleri, hisler ve yaşadığınız travmalar var. Bunlar biyopsislerin etrafında oluşan elektromanyetik blokajların yavaş yavaş seyrelerek ve çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. Dolayısıyla beynin nöronlarıyla çalıştığımız bir akışı var.