Access Türkiye

Access Türkiye

1 kişi, 23 cevap verdi.

Cevaplar 23

Filtrele:Sırala:

Bilinçaltı nedir? (1 Cevap)

Bilinçaltı, tamamıyla müdahale ve kontrol edemediğimiz bir yapıdır. Doğduğumuz andan itibaren gözümüzle, görsel ve duyusal korteksimizle, tat alma duyumuzla beraber milyarlarca bilgi nöronların üzerine yerleşiyor. Nöronların tek başına herhangi bir bilgiyi ifşa edebilme yeteneği yok. Bir bilgiyi oluşturabilmeleri için birbirleriyle iletişime geçmeleri gerekiyor. Eğer anne ve babanız kaygı ve endişe odaklı bir profilse, siz bütün bilgiyi kaygı ve endişe odağından öğrenmeye başlıyorsunuz. Kontrol odaklı bir anne ve babaysa, o odak üzerinden öğrenmeye başlıyorsunuz. Dolayısıyla bilinçaltı, genetik kodlarınızla beraber getirdiğiniz bilgilerin üzerine, anne ve babadan aldığınız bilgilerle oluşuyor.

Bilinçaltına ulaşmak, bilinçaltını çözmek ve deşifre etmek konusunda henüz bilimsel anlamda ispat edilmiş bir çalışma yok ama nöronlar üzerinde çok sıkı çalışmalar yapılıyor. Bundan 6 ay önce Texas’ta bir Nörobilimci olan Dr. Jennifer, beynin sağ tarafında bulunan yaklaşık 600 milyon kadar nöronun duygularımızı kontrol ettiğiyle alakalı bir araştırma başlattı ve ilk aşamasında kanıtlandığını söyledi. Dolayısıyla bu çok dipsiz bir dünya. Bilinçaltımız bizim hayatı öğrenme şeklimiz olduğu için farklılığı yükseltmek ve bilinçle yaşayabilmek çok kıymetli.

Access’in de en büyük fark yarattığı iyileşme ve farklılıklardan birisi de, bilinçaltı kod temizliğidir. Bu yüzden bilinçaltını ne kadar temiz tutarsak, onun ne kadar farkında olursak ve oradan çıkan bilgilerle yüzleşmeye ne kadar hazırsak, hayatımızın kalitesi de her geçen gün daha rafine hale gelebilir.

Bilinç nedir? (1 Cevap)

Bilinç, beynin her bölgesine yayılmış olan duyu, bellek, anı veya duygularımızı oluşturan her seviyedeki farklılık birimlerinin toplamından oluşur. Hızlı bir araba gördüğümüz zaman oradan algıladığımız ses eğer datalarımızda gürültü veya bizi rahatsız eden bir durum ise, kendimizi rahatsız hissederiz. Duyguya dönüşmeden önceki anımız da bilinç anıdır. Aslında her şeyi duyu olarak alıyoruz ve duyguya kodluyoruz. Burada otururken bir anda klasik müzik çalarsa ve klasik müzikle alakalı zihnimizdeki bilgi mutluluksa, yaklaşık birkaç salise sonra hemen mutlu olup beden dilimizle beraber enerjimizle buna cevap veriyoruz. Hiç klasik müzik sevmeyen birisi ise, rahatsız olduğunu belirten bir beden diliyle, bakışıyla ve enerjisiyle müziğin kapatılmasını talep eder bir şekilde müziğe doğru dönüyor. Dolayısıyla ilk duyduğumuz an duyu, onların koda dönüşmesi ise duygudur.

Kurumsal hayatı bırakıp kendi şirketinizi kurmaya nasıl karar verdiniz? (1 Cevap)

Kurumsal hayatı bırakmadım. Kurumsal hayattan çıkıp biraz dinlenmek istedim ama sonra başıma bunlar geldi. Hiç planlamadığım bir akışın içine girdim ve devam eden olaylar beni bu noktaya getirdi. Şirketi kurarken korkmadığımı söylemem çok tuhaf olur. Korkmanın da ötesinde uykusuz kaldığım günler ve haftalar oldu çünkü bizim toplumumuz genellikle her şeye kötü tarafından bakar ve zarar gelmemesi için koruyucu davranır. Bana da ekonomi kötüye gittiği için para kazanamayacağımı veya bu işi yapamayacağımı söylediler ama halbuki bu şirket ihtiyacı para kazanmak amacıyla değil, benim kişisel gelişim yolculuğumla ortaya çıkmıştı. Gerçekten çok kötü günler geçirdim, çok korktum ve depresyona girdim. Diğer insanlardan farkım vardı çünkü onlar belki o duygunun içinde 6 ay kalıyordu ama ben ne yapmam gerektiğini bildiğim için 6 günde o duygudan çıkıyordum. Hiç vazgeçmedim çünkü buna çok inandım. Değiştim ve bu öğretinin ve fikrin arkasında hayatta sunduğum fikirlere ve insanların değişimlerine gerçekten ciddi bir etkisi olduğunu gördüm.

Bunun yanında son 2 senedir Amerika ve Kanada’daki nörologlarımız ve doktorlarımız sistemde eğitmenler ve hepsi çok iyi arkadaşlarım. Ben de sürekli onların bu konularla alakalı araştırmalarını okuyorum.

Ben çok değişik bir profilim, beni tanıyanlar bilirler. %50 bilime, %50 de spiritüel dünyaya sahip olan bir kafam var. Her bilginin arkasında mutlaka bir konfirmasyon ararım ama enerjiye tamamen inanırım. Dolayısıyla insanların hayatları bu kadar değişiyorsa, insanlar bu hastalıkları yenebiliyorsa, hayatının hiçbir zaman değişmeyeceğini düşünüp bu yolculuktan sonra tamamen değişiyorsa buna bir bakmak lazım. Ben de bundan hiç vazgeçmedim ve buna çok inandım. İnanmak beni hep ayağa kaldırdı ve devam etmemi sağladı.

Access Bars nedir? (1 Cevap)

Access Consciousness’ın ilk temel terapisi ve eğitimi Access Bars’tır. Bars, başın üzerindeki 32 noktaya dokunarak yaptığımız bir enerji terapisidir. Dokunduğumuz yerlerde biyopsisler, yani nöronlar var. Biz David Copperfield gibi sihir yapmıyoruz, arkasında bilgi olan bir iş yapıyoruz. Bu biyopsis noktalarında doğduğunuz andan itibaren hayatınızda gerçekleşen bütün duygu değişimleri, hisler ve yaşadığınız travmalar var. Bunlar biyopsislerin etrafında oluşan elektromanyetik blokajların yavaş yavaş seyrelerek ve çözülerek vücuttan atılmasını sağlıyor. Dolayısıyla beynin nöronlarıyla çalıştığımız bir akışı var.


Access Eğitimi'ne kimler katılabilir? (1 Cevap)

Access eğitimlerine herkes katılabilir. Temel eğitimlere katılabilmek için Bars Eğitimi hariç ön koşullar var ama Bars Eğitimi’ne herkes katılabilir. 16 yaşından küçük olan gençlerimizi ücretsiz olarak, 16-18 yaş arasındaki gençlerimizi  %50 indirimle eğitime alıyoruz. 18 yaştan sonrasını da yetişkin sayıyoruz. Herkese açık bir eğitim olduğu için isteyen herkes alabilir.