Cevaplar 31

Filtrele:Sırala:

ESTIEM-LG İstanbul ITU ile seyahat etmek size neler kattı? (3 Cevap)

Merhabalar,
Ben geçen sene 1 hafta boyunca yerel grubumuzla birlikte Dresden'e gitmiştim ve hayatımda geçirdiğim en eğlenceli haftalardan biriydi. Bana ne kattığına gelecek olursak öncelikle yurtdışında farklı bir kültürü tanıyorsunuz ve bu sizin ufkunuzu genişletiyor. Aynı zamanda oradaki öğrencilerin de çoğu endüstri mühendisi olduğu için üniversite yaşantıları, bölüm benzerliklerini ve farklılıklarını, mezun olduktan sonra yapabilecekleri şeyleri öğrenmiştim. Yurtdışında benim mesleğimin nasıl görüldüğünü ve ne olduğunu keşfetme şansım olmuştu. Son olarak da 1 hafta çok kısa bir süre olmasına rağmen beni çok geliştirdiğini düşünüyorum.

ESTIEM-LG İstanbul ITU ile seyahat etmek size neler kattı? (3 Cevap)

ESTIEM ile ilk kez Mart 2017'de Europe3D Ukraine kapsamında seyahat ettim ve 10'dan farklı insanla 1 hafta geçirdim. Bu sırada Kiev ve Lviv'i ziyaret etme şansımız oldu, Ukrayna'daki LG-Kiev'den arkadaşlarımız bize kendi kültürlerini, ekonomilerini ve politikalarını anlattılar. Gerçekten hem insanlarla yabancı bir dilde konuşmak için aradığım özgüveni buldum hem de çok farklı insanlar ve onların kültürlerini tanıdım. En kısa zamanda ESTIEM ile tekrar yurtdışına çıkmak için sabırsızlanıyorum :)

İTÜ EMK'yı bir cümle ile anlatsaydınız bu cümle ne olurdu? (5 Cevap)

Üniversite hayatım boyunca kendime katamayağım değerleri, arkadaşlıkları ve ileriki hayatımda beni ileriye taşıyacak tecrübeleri kazandığım yer.

İTÜ EMK ile nasıl tanıştınız? (5 Cevap)

İTÜ EMK ile tercih sonuçları açıklandıktan sonra evime gelen bir kargo vasıtasıyla tanıştım. İçinde her yıl 2 kere düzenli olarak çıkardıkları dergi 'Optimum', kulübün başkanından yapılacak olan oryantasyona dair bir mektup, ayraç, kalem vs. gibi birçok tanıtım ürünü vardı :) Kendimi ciddi anlamda çok özel hissetmiştim taa İstanbul'dan Manisa'ya gelen o kargo ile. Gelen dergiyi, mektubu hala daha saklarım.