Cevaplar 33

Yükleniyor...

Üniversite yerleştirmeleri açıklandıktan bir süre sonra evime gelen bir kargo ile başlar bu güzel kulüpe tanışma hikayem. Kargo, İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü tarafından gönderilmişti. İçerisinde kulüp başkanı tarafından yazılan bir mektup, kulübün dergisi olan Optimum'un son sayısı, kulübe özel yapılmış kitap ayracı gibi şeyler vardı. Henüz okula başlamamışken böyle bir sürprizle karşılaşmak beni çok sevindirmişti ve o gün İTÜ EMK'nın farkını, güzelliğini ve enerjisi anlamıştım.

1,306 görüntülenme
2

İTÜ EMÖS'ü diğer sempozyumlardan ayıran pek çok özellik vardır. Bir kere 25 yıllık bir tarihi vardır EMÖS'ün. Bu da etkinliğe 25 yıl boyunca gelişme, farklılaşma, özgün bir etkinlik olma imkanı sağlamıştır. Aynı zamanda İTÜ EMÖS 5 gün süren en uzun soluklu öğrenci etkinliği olmanın yanı sıra 1000'in üzerinde katılımcısıyla en kalabalık öğrenci etkinliğidir. En güncel iş trendleri en büyük şirketlerin üst düzey yöneticileri, alanında en uzman kişiler tarafından aktarılır. Tahmin edilenin aksine EMÖS sadece sempozyumlardan oluşmaz. Oturumlara paralel olarak gerçekleşen Kariyer Atölyeleri ile katılımcılar, istedikleri şirketlerle direkt etkileşime geçip çeşitli vakalar çözme, eğitimler alma, birbirinden eğlenceli ve eğitici workshoplara katılma imkanı yakalarlar. Kariyer odaklı bu aktivitelerin yanında eğlencesi de EMÖS'ü diğer sempozyumlardan ayırır. 5 günlük bir etkinlik olduğu için otelde konaklama imkanı sunulur bu da insaları kolayla kaynaştırır. EMÖS'ün ilk günü BaşArı Ödülleri adı verilen, internetten üzerinden oylama ile belirlenen yılın en başarılı sanatçılarının ödül aldığı büyük bir törenle başlar. İkinci, üçüncü ve dördüncü günü oturumlar ve atölyelerden sonra konaklamalı katılımcılarımızın eğlenip kaynaşma ortamı sağlayabileceği aktiviteler yapılır. Son günde ise yine konaklamalı katılımcılara sürpriz bir aktivite düzenlenir ve tatlı bir şekilde etkinlik sonlandırılır. Bu dinamik yapısı ve kalitesi EMÖS'ü diğer sempozyumlardan ayırır.

1,059 görüntülenme
2

Merhabalar,
Ben geçen sene 1 hafta boyunca yerel grubumuzla birlikte Dresden'e gitmiştim ve hayatımda geçirdiğim en eğlenceli haftalardan biriydi. Bana ne kattığına gelecek olursak öncelikle yurtdışında farklı bir kültürü tanıyorsunuz ve bu sizin ufkunuzu genişletiyor. Aynı zamanda oradaki öğrencilerin de çoğu endüstri mühendisi olduğu için üniversite yaşantıları, bölüm benzerliklerini ve farklılıklarını, mezun olduktan sonra yapabilecekleri şeyleri öğrenmiştim. Yurtdışında benim mesleğimin nasıl görüldüğünü ve ne olduğunu keşfetme şansım olmuştu. Son olarak da 1 hafta çok kısa bir süre olmasına rağmen beni çok geliştirdiğini düşünüyorum.

548 görüntülenme
4

Üniversite hayatım boyunca kendime katamayağım değerleri, arkadaşlıkları ve ileriki hayatımda beni ileriye taşıyacak tecrübeleri kazandığım yer.

443 görüntülenme
3