Cevaplar 5

Yükleniyor...

Doğru düzgün bir öğrenci bilgi sistemi yok. Vize notlarınızı hocalardan öğrenirsiniz bazı hocalar da sisteme giriyor ama final notlarınızı öğrenme şansınız yok notları gizli tutup transkripti açıklıyorlar.

1,637 görüntülenme

Pdr den mezun olanlara rehber öğretmen ünvanı veriliyor ancak bu unvan sadece çalışma olanaklarımızdan birinde öyle. MEB de açık çok fazla olduğu için mezunlar direk oraya yönlendiriliyorlar.
Pdr den mezun olanların iş olanakları :
*Psikoterapi Merkezinde Psikolojik Danışman
*RAM da PDR Uzmanı
*Bir şirkette insan kaynakları yöneticisi
*Üniversitede Akademisyen
*Özel bir kurumda aile danışmanı
*MEB de Psikolojik Danışman
*Danışmanlık merkezinde psikolojik danışman
*Adalet Sarayında Pedagog
detaylı bilgiye ulaşmak için: http://www.dergipdr.com/pdr/pdrden-diploma-alinca-hangi-meslekleri-yapabilirim.pdr

126,172 görüntülenme

merhaba sevgili aday öğrenci öncelikle neden Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik dersen hayatın içinden bir bölüm bu bölümde hayata geçirebileceğin bir çok şey öğreneceksin. Ayrıca öğrenirken kendini de daha iyi tanıma şansın olacak. Bu bölümden mezun olanlar sadece öğretmen değil psikolojik danışman oluyorlar. Psikoloji-Hukuk ile pdr arasında kaldıysan pdr yi seçmelisin çünkü mezun olur olmaz iş imkanları daha fazla.

NEDEN PDR?
* Kendini ve diğer insanları daha iyi tanımak için,
* İnsan psikolojisi ve düşünme sistemi ile ilgili bir alan olduğu için,
* Kişisel gelişim ve öğrenme süreci hayat boyu devam ettiği için,
* İnsanlara problemlerini çözme sürecinde destek olabilmek için,
* İnsanların yeteneklerini ve ilgi alanlarını fark etmesine ve kendileri için doğru seçimler yapmalarına yardımcı olabilmek için,
* Eleştirel düşünmeyi ve detaylı olarak olay ve durumları sorgulamayı öğrenmek için,
* Sosyal bilimlerde araştırma yöntem ve tekniklerini öğrenmek ve insan hayatını değiştirebilecek araştırma ve inceleme çalışmaları yürütebilecek bilgi ve beceriye sahip olmak için,
* İnsanların kendileri hakkında bilmediği özelliklerini öğrenmelerine ve potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için.

2,064 görüntülenme

Hocalarının kolay ulaşılabilirliği. Gelişmekte olan bir üniversite ayrıca çok köklü bir geçmişe sahip. Kütüphanesi çok güzel, ders çalışmak için bulunmaz bir yer.

903 görüntülenme