EESTEC LC Ankara

6 soruya 8 cevap verildi.

Cevaplar 8

Yükleniyor...

Merhaba! 2016-2017 EESTEC LC Ankara Sponsorluk Takımı Koordinatörlerinden biri de benim. Görevimden kısaca bahsetmem gerekirse bu yıl düzenleyeceğimiz etkinliklerin sponsorlarının bulunmasından,ilgili firmalar ile iletişime geçilmesinden,yıl içerisinde Sponsorluk Takımımızda yer alacak üyelerimizin de bu firmalar ile iletişime geçmesinden ve topluluğumuz ile kaynaşmasından ben sorumluyum.
EESTEC sayesinde yeni insanlarla,şehirlerle,ülkelerle,hayatlarla tanıştım ve zor durumların bir şekilde üstesinden gelip eğlenmeyi,bir takım olarak çalışmayı,takım ruhunu yaşamayı,yaşatmayı öğrendim.
Üniversite hayatınız hatta sonraki hayatınızın da eğlenceli anılarla dolu olmasını istiyorsanız EESTEC en uygun topluluklardan biridir.

396 görüntülenme

Arkadaşlar merhaba. Ben Barış Ateş 2016-2017 EESTEC LC Ankara Yönetim Kurulu Başkanıyım. Size bu yıl içerisinde üstlendiğim görevlerimden bahsedeyim.

İlk ve en önemli olarak şunu belirtmeliyim ki topluluğumuz Ankara'daki bütün üniversitelerden ve bütün bölümlerden öğrencilere açık bir topluluktur. EESTEC LC Ankara 10 yıl önce kurulmuş ve ağırlıklı üye sayısı ODTÜ'den elde edilerek bu günlere kadar gelmiştir. Benim bu topluluğun başkanı olarak başlıca görevlerimden birisi bu topluluğun ODTÜ dışında diğer üniversite öğrencilerine de ulaşmasını sağlamak ve aynı imkanlara sahip olduklarını belirtmektir. Diğer üniversitelere ulaşmak için TOBB, Çankaya, Bilkent ve Gazi üniversitelerinde tanışma toplantıları ve stantlar açarak kendimizi tanıtmaya çalışıyor ve daha diğer üniversitelerle de bu ağı genişletmeye çalışıyoruz.

Topluluğumuzun genel amacı, 32 ülkede 58 farklı şehirde olan diğer komitelerle iletişim halinde olup uluslararası düzeyde etkinlikler düzenlemek ve düzenledikleri etkinliklere katılım sağlamaktır. Çoğu kişinin tahmininden farklı olarak, topluluğumuzda etkinliğe gitme önceliği her zaman yeni üyeye aittir ve yeni üyelerin hevesi bizim için çok önemlidir. Yani daha önce etkinliğe gitmemiş üyelerimiz, gitmiş üyelerimizden fazla gitme hakkına sahiptir. Kaba taslak bir sıralama yapmamız gerekirse etkinliğe gitmemiş yeni üye > etkinliğe gitmemiş eski üye > etkinliğe gitmiş yeni üye > etkinliğe gitmiş eski üye > koordinatörler > yönetim kurulu üyeleri olarak sıralayabiliriz. Gördüğünüz gibi başkan olmak etkinliğe gitmemde pek yardımcı olmuyor.

Başkan olarak aynı zamanda görevlerimden birisi de genel işleyişi idare etmektir. Board(Yönetim Kurulu) üyelerimizin ve koordinatörlerimizin çalışmalarını kontrol etmek, gerekli yerlerde yardım etmek, toplantıları yürütmek ve mali tabloları sayman ile hazırlamak da diğer görevlerim.

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden bize sorabilirsiniz.

294 görüntülenme

2016-2017 iç işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesiyim.Kısaca anlatmak gerekirse toplantıların organizasyonundan , EESTEC'in her alanda tanıtılmasından ,sosyal medyada, basında ve Ankara'daki üniversitelerde , üye kaydının tutulmasından sorumluyum.
Üye olduğum süre boyunca EESTEC'le beraber sorumluluk alarak ve takım çalışması içinde bulunarak bu alanlarda kendimi geliştirdim. Bana EESTEC'in en büyük katkısı bu artılarının yanında Avrupa genelindeki çeşitli kültürlerden insanlarla beraber EESTEC ruhunu paylaşmak.

263 görüntülenme

EESTEC LC Ankara olarak bir exchange ve bir workshop olmak üzere 2 büyük etkinlik düzenliyoruz yıl içerisinde. Bu etkinliklere yurt dışından katılımcılar alıyoruz ve bütün üyelerimizle beraber düzenliyoruz. Bunların yanında teknik eğitimler ve geziler de düzenliyoruz. Tabi bunların yanında eğlenceye yönelik etkinliklerimiz de mevcut.

243 görüntülenme

Merhabalar, 2016-2017 dönemi, EESTEC LC Ankara'nın diğer Sponsorluk Takımı Koordinatörü de benim. Her öğrenci topluluğu gibi bizim de etkinliklerimize kaynak oluşturmak için sponsorlara ihtiyacımız var, işte burada görev de takımıma düşüyor. Koordinatör olarak örevimizi kısaca özetlersek, yıl içinde sponsorluk takımını kurmak, takıma sponsorluk anlaşmaları için temel bilgileri ve eğitimleri vermek, takımı motive etmek ve Eestec'e bağlı tutmak benim başlıca sorumluluklarım.
EESTEC ile farklı kültürleri tanıyor, ülkeleri, şehirleri geziyor ve önemli eğitimlerden yararlanma ve İngilizcemi geliştirme fırsatı buluyorum. Aynı zamanda liderlik ve takım çalışması yetenekleri kazanıyorum. En önemli katkısı da, avrupanın hangi ülkesine gidersem gideyim mutlaka bir arkadaşım olduğunu biliyorum.
Çoğu toplulukta söylenen "topluluk değil aileyiz" lafının gerçek olduğu nadir yerlerden EESTEC. Eğer bir gün eestecer olursanız, bunu anlayacağınıza eminim.

174 görüntülenme