Bölge Müdürü

5 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Yükleniyor...
1,798 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perakende sektöründe Bölge Müdürü sorumlu olduğu mağazaların idarisinden ve kontrolünden sorumludur. Her departmanla işbirliği halinde çalışır. Markanın belirlediği standartların mağazalarda uygulanması, muhasebe evraklarının ve kasa işlemlerinin şirketin belirlediği prosedürlere göre doğru bir şekilde yapılması gibi işler yapar. Mağaza işe alım sürecinden planlama ve oluşabilecek teknik aksaklıklara kadar her departmanla işbirliği halinde olup bu süreçlerde aktif rol alır.

1,336 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Haftanın en başında haftalık programımı yapmış oluyorum, bu sebeple tamamen planlı bir güne başlıyorum. Her sabah mağazalarımın aylık performans gidişatlarını takip ediyorum ve günlük hedefimi belirliyorum. Genelde günde iki mağaza ziyaret ediyorum, iki ayda bir defa da mağazalara denetim yapıyorum. Günlük kontrollerimde haftalık önceliklerim ön planda oluyor. Mağazanın standartları, görsel uygulamaları, muhasebe evrakları, haftalık bulunurluk gibi can alıcı noktalara dikkat ediyorum. Belli periyotlarda mağaza müdürlerime mağazaların performansı ve kişisel gelişim konusunda koçluklar yapıyorum. Mağazalarımdan kapanış maili gelene kadar da günlük satış performanslarını takip ederek hem onlarla hem de merkezle işbirliği halinde oluyorum.

1,099 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölge Müdürü olmak için Satış’ın en altından başlamak önemli. Satış Danışmanlığı ve Mağaza Müdürlüğü yaptıktan sonraki süreçte hem sahayı hem de merkezi çok daha iyi anlama şansına sahipsiniz. Satış odaklı olmak Perakende’nin her noktasında çok önemli. İşin sırrı; satış ve müşteri odaklı olmak, geniş yelpazeden bakabilmek çünkü Bölge Müdürü olduğunuzda hem şirketin hem de sahanın dili oluyorsunuz. O dengeyi sağlayabilmek ve yetkinlikleri bu yönde geliştirip eğitimlerle desteklemek sayesinde bu süreçte başarılı olabilirsiniz.