Cevaplar 10

Yükleniyor...

Ne yalan söyleyeyim. Bilmiyorum. Dallara ayrıldıgını biliyorum bir genetik mühendisi ya da atıyorum kimya mühendisi mezunu gibi çalışabiliyorsun. Şu an Türkiyede yaygın değil ama geleceğin mesleği denilen kıstasta. Sanırım :)

3,255 görüntülenme

Dediğim gibi genetik istiyordum. Bir gecede araştırmalar yapıldı, Boğaziçi genetikten mezun tanıdıklar arandı bölüm öğrenildi ertesi gün yazdım. Çok benzer bir bölüm istediğimle. Ve 2 sene de program gereği Amerikada okumak cazip geldi.

1,589 görüntülenme

Kendi hayat görüşüm ve ileride "Ben bunu yapıcam" dediğim herşeyi karşıladığı için. Kendini iyi tanımayan ve bölümü iyi araştırmayan insanlar için işkenceye dönüşebilir.

1,349 görüntülenme

Merhaba. Bu siteye senelerdir girmedigimi farkettim senin sorunla baslayayim cevabima bir mezun olarak. Bolumun zorluk seviyesi senin bolume olan ilginle oldukca alakali. Sen bolume karsi bir ilgi duymuyorsan oldukca zor; fakat dersler hosuna gidiyorsa oldukca eglenceli bir bolum. Ben iki universitede okudugum icin Turkiyedeki okullarin 4 senelik mufredatini bilmiyorum. Fakat alacagin dersler icerisinde akiskan mekanigi, termodinamik, mass/energy balance, transport, reaktor kinetigi vs gibi dersler de olacak bir muhendis olarak, bunlar gibi dersler biraz canini sikabilir belki. Bilemiyorum :) 

355 görüntülenme

Bu sorunun da cevabi yine bulundugun ulkeye gore, calismak istedigin alana gore degisiyor. En yaygin sektor ilac firmalari; baslangic maaslari hakkinda bir fikrim yok. Hastane laboratuvarlarinda calisabilirsin bu biraz kendini harcamak olur diye dusunuyorum. Bir biyoloji/ mikrobiyoloji mezunu da orada calisiyor cunku; tavsiyem aldigin muhendislik egitimini unutmaman yonunde olur

334 görüntülenme