Bilkent MEC

25 soruya 30 cevap verildi.

Cevaplar 30

Yükleniyor...
3,959 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü iş hayatına dair ilk fikirleri edindiğim ve FMCG'de çalışıp, Satış alanında çalışmak istediğime karar verdiğim bir noktaydı. Bu doğrultuda da devamlı okula sektörden yöneticiler gelirdi. Çeşitli seminerler verilirdi ve bununla birlikte bazı işe alım etkinlikleri yapılırdı. Bu sayede ben kendi adıma çok ciddi bir network edindim ve iş hayatına dair ciddi anlamda ilk izlenimlerimi edindim. Ayrıca Bilkent Üniversitesinde İşletme ve Ekonomi Topluluğu vardı. Ben burada yönetim kurulundaydım. Hatta MEC Business seminerlerinde görev almıştım. Öğrencilere tavsiyem; eğer okullarında aktif görev alabildikleri öğrenci toplulukları varsa, bu kulüplerde muhakkak bir rol almaları gerektiğini düşünüyorum. Hem kendilerini ciddi anlamda geliştireceklerdir hem de sektör ve çeşitli iş alanlarından networkler edineceklerdir. İş hayatına dair kendilerinin ne istediğini fark edip ciddi tecrübeler yaşayacaklardır.

Yağmur Can
Bilkent MEC, BE Komite Sorumlusu

Daimi sponsorumuz QNB Finansbank başta olmak üzere, altın sponsorumuz Peak Games, gümüş sponsorumuz Ernst & Young, destek sponsorlarımız Nestlé, CCI, Vodafone, Anadolu Grubu, GSK, BSH, Pladis, Koçtaş ve Garanti Ödeme Sistemleri oturumlarını etkinliğimizde düzenleyecek. Destekleri için MEC ekibi olarak onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

357 görüntülenme
Beste Uygunca
Bilkent MEC, MEC Business Seminar Proje Üyesi

Bu yıl 15.sini düzenlediğimiz Türkiye’nin kampüs dışı ilk öğrenci etkinliği olan MEC Business Seminar, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden özgeçmiş elemesiyle seçilmiş 140 öğrenci ile Türkiye’nin en başarılı iş adamları ve şirket temsilcilerini buluşturmayı hedefleyen bir kariyer kampıdır.

263 görüntülenme
Beste Uygunca
Bilkent MEC, MEC Business Seminar Proje Üyesi

Yoğunlaştırılmış bir kariyer kampı olan MBS’nin içeriğini aşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

·    Oturumlar 
- Türkiye’nin en başarılı ve isim yapmış iş adamları ve global şirketlerin temsilcileri 50 dakikalık bir konuşma ve soru-cevap ile tecrübelerini katılımcılara aktarıyor.

·     Paneller 
- Bu yılki panel konumuz “İş Hayatına Yön Veren Kadın Yöneticiler Paneli”. Panelimizde farklı şirketlerden gelen kadın yöneticiler moderatörden ve katılımcılardan gelen soruları yanıtlayacak.

·   Vaka çalışmaları 
- 140 kişi ile gerçekleştireceğimiz dev bir vaka yarışmamız olacak.

·   Motivasyon oyunları ve Gala Yemeği 
- Katılımcılarımızın oturumdan sonra rahatlamaları ve network oluşturmaları için daha samimi bir ortam yaratmak amacı ile motivasyon oyunlarımız ve gala yemeğimiz olacak. Gala yemeğimize şirket temsilcileri de katılabilecek ve katılımcılarımız kafalarındaki soruları sormak için daha sıcak ve samimi bir ortam bulacak.

261 görüntülenme
Beste Uygunca
Bilkent MEC, MEC Business Seminar Proje Üyesi

MEC Business Seminar’a başvurmak için http://www.mecbusinessseminar.org adresini ziyaret edip başvurunu hemen yapabilirsin. Ayrıca MEC Business Seminar etkinliğimizle ve diğer etkinliklerimizle ilgili detaylı bilgileri kaçırmamak için aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutma!


http://www.mecbusinessseminar.org

http://bilkentmec.com

MEC Facebook - http://facebook.com/bilkentmec

MEC Twitter - http://twitter.com/BilkentMEChttp://twitter.com/MECevents

MEC Youtube - http://youtube.com/bilkentmec

192 görüntülenme