Bilkent MEC

Bilkent MEC

22 soruya 18 cevap verildi.

Cevaplar 18

Filtrele:Sırala:

16. MEC Business Seminar’ın sponsorları hangi şirketler? (1 Cevap)

Daimi sponsorumuz QNB Finansbank başta olmak üzere, altınsponsorumuz Peak Games, gümüş sponsorumuz Ernst & Young, desteksponsorlarımız Nestlé, CCI, Vodafone, Anadolu Grubu, GSK, BSH, Pladis, Koçtaşve Garanti Ödeme Sistemleri oturumlarını etkinliğimizde düzenleyecek.Destekleri için MEC ekibi olarak onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilkent Üniversitesi İşletme bölümü ve MEC (İşletme ve Ekonomi Topluluğu) size neler kattı? (1 Cevap)

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü iş hayatına dair ilk fikirleri edindiğim ve FMCG'de çalışıp, Satış alanında çalışmak istediğime karar verdiğim bir noktaydı. Bu doğrultuda da devamlı okula sektörden yöneticiler gelirdi. Çeşitli seminerler verilirdi ve bununla birlikte bazı işe alım etkinlikleri yapılırdı. Bu sayede ben kendi adıma çok ciddi bir network edindim ve iş hayatına dair ciddi anlamda ilk izlenimlerimi edindim. Ayrıca Bilkent Üniversitesinde İşletme ve Ekonomi Topluluğu vardı. Ben burada yönetim kurulundaydım. Hatta MEC Business seminerlerinde görev almıştım. Öğrencilere tavsiyem; eğer okullarında aktif görev alabildikleri öğrenci toplulukları varsa, bu kulüplerde muhakkak bir rol almaları gerektiğini düşünüyorum. Hem kendilerini ciddi anlamda geliştireceklerdir hem de sektör ve çeşitli iş alanlarından networkler edineceklerdir. İş hayatına dair kendilerinin ne istediğini fark edip ciddi tecrübeler yaşayacaklardır.

MEC Business Seminar nedir? (1 Cevap)

Bu yıl 15.sini düzenlediğimiz Türkiye’nin kampüs dışı ilköğrenci etkinliği olan MEC BusinessSeminar, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden özgeçmiş elemesiyleseçilmiş 140 öğrenci ile Türkiye’nin en başarılı iş adamları ve şirkettemsilcilerini buluşturmayı hedefleyen bir kariyer kampıdır.

3 günlük bir kariyer kampı olan MEC Business Seminar’ın içeriği nedir? (1 Cevap)

Yoğunlaştırılmış bir kariyer kampı olan MBS’nin içeriğiniaşağıdaki gibi özetleyebiliriz;

·   Oturumlar
-Türkiye’nin en başarılı ve isim yapmış iş adamları ve global şirketlerintemsilcileri 50 dakikalık bir konuşma ve soru-cevap ile tecrübelerinikatılımcılara aktarıyor.

·    Paneller 
- Buyılki panel konumuz “İş Hayatına Yön Veren Kadın Yöneticiler Paneli”.Panelimizde farklı şirketlerden gelen kadın yöneticiler moderatörden vekatılımcılardan gelen soruları yanıtlayacak.

·  Vakaçalışmaları 
- 140kişi ile gerçekleştireceğimiz dev bir vaka yarışmamız olacak.

·  Motivasyonoyunları ve Gala Yemeği
- Katılımcılarımızınoturumdan sonra rahatlamaları ve network oluşturmaları için daha samimi birortam yaratmak amacı ile motivasyon oyunlarımız ve gala yemeğimiz olacak. Galayemeğimize şirket temsilcileri de katılabilecek ve katılımcılarımızkafalarındaki soruları sormak için daha sıcak ve samimi bir ortam bulacak.