Cevaplar 10

Filtrele:Sırala:

Karadeniz Teknik Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (17 Cevap)

Dağcılık eğitimi alın. Aşağılanmaya alışın. Komplekslerinizi bir yana bırakın. Hoşgeldiniz burası Trabzon...

Tıp Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (33 Cevap)

Doktor olursunuz. TUS tan sonra uzmanlık seçerek bir alanda uzmanlaşırsınız. Ayrıca öğretim görevlisi olarak da kariyerinize devam edebilirsiniz. Eğer başarılı olursanız yapacaklarınızın haddi sınırı olmaz. Yurt dışı konferanslar, yut içi pek çok Tıp toplantılarına katılarak kendinizi hem alanınızda hem de kişilik olarak geliştirebilirsiniz.

İngilizce Tıp ve Türkçe Tıp arasında ne gibi farklar var? Avantajları ve dezavantajları neler? (35 Cevap)

Pek bir fark yok. 0 ingilizce bizim bölüm ama pek bir farkını görmedik. İngilizce tıp elbette daha zor ama ilerde kariyer isteyenler için gerek makale okumak gerek diğer kaynaklardan faydalanmak için sizi bir adım öne çıkarıyor

Trabzon şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (11 Cevap)

Öncelikle Trabzon'un yokuştan ibaret olduğunu bilmelisiniz. Her yer yokuş denizden itibaren dağlar yükselmekte. Yani ulaşım çok kötü, minibüs otobüs sistemleri var fakat gerçekten işe yaramaz bir halde.
Trabzon insanları biraz tutucudur, yani ikinci sınıf insan olmaya alışın da gelin derim.
Her şey pahalı buna dikkat edin eğer Trabzona gelecekseniz yarışma programlarına felan katılıp ödül kazanın yoksa iki seçenek kalıyor geride 1-Gezmek tozmaktan baya uzak kalacaksınız 2-Ailenizin maddi durumunu baya sömüreceksiniz.
Fıkralarda olur anca diyeceğiniz olay ve durumlarla karşılaşabilirsiniz.
Trabzonspor gibi bir ekol olduğu için insanların başka takım formasıyla gezmesi (özellikle FB) yasaktır.( Nasıl bir kafa yapısı hala anlayamasam da)