Cevaplar 9

Yükleniyor...
521 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanoğlu doğası gereği sürekli araştırmak ve geliştirmek zorundadır çünkü bu hayatta kalabilmek için zorunlu bir davranıştır. Benim için Ar-Ge, bu davranışın sürekli halde sistematik bir şekilde yapılarak değişen koşullara uyum sağlayan ürünlerin tasarlanması, araştırılması ve geliştirilmesidir.

672 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş hayatındaki en önemli noktalardan bir tanesi; zaman, maliyet ve kalite üçgenindeki en optimum noktayı bulabilmektir. ODTÜ Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı bu yöndeki özelliklerimi geliştirebilmesi açısından yaptım. Bu program bana ürünün ve süreçlerin kalitesi, finansal parametreler ve zaman yönetimi konusunda çok ciddi katkılar sağladı. Bu özellikleri günlük hayatımda sıkça kullanıyorum.

1,845 görüntülenme
·
Transkripti Göster

ODTÜ Makina Mühendisliği bana yaratıcı ve analitik düşünme, kendi kendine öğrenebilme ve bazı liderlik özellikleri kattı. Bu özelliklerin kariyerimde ilerlememde çok ciddi fayda sağladığını düşünüyorum.

417 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TürkTraktör Ar-Ge Ekibi olarak müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilecek traktör projeleri üzerinde çalışıyoruz. Bunlardan birkaç örnek vermek gerekirse; daha verimli ve güçlü motor, daha dayanıklı güç aktarma sistemleri, daha ergonomik sürücü kabinleri, daha yüksek kaldırma kapasiteli traktörler üzerinde çalışmaktayız.

3,567 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenci arkadaşlara kendilerini en iyi şekilde tanımalarını tavsiye ederim. Bu biraz kendini bilmek ve hayal kurmakla alakalı. Eğer hayaliniz Ar-Ge içerisinde çalışmaksa, yaratıcı düşünce ve yenilikçi olmak çok önemlidir. Bununla birlikte iletişim becerinizi de geliştirmenizi tavsiye ederim. Biz TürkTraktör Ar-Ge olarak sektördeki ilk Ar-Ge merkezi olan bir şirket olmamız sebebiyle çok ciddi bir bilgi birikimine sahibiz. Bu bilgi birikimine çok değerli arkadaşları aramıza katarak daha iyi noktalara gelmek isteriz.