Cevaplar 11

Yükleniyor...
439 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon’da kariyer olanakları çok fazla çünkü global sistemimizde CV’niz gözüküyor ve bu CV üzerinden yurt dışındaki pozisyonlara başvurabiliyorsunuz. Aynı zamanda Canon Eurasia kendi içerisinde açık pozisyonları mutlaka duyuruyor, siz de bu pozisyonlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Bu şekilde birçok arkadaşımız farklı pozisyonlarda çalışabiliyorlar.

236 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle araştırmayı ve öğrenmeyi mutlaka sevmesi ve güncellenen bilgileri sürekli takip etmesi gerekiyor. Bu açıdan yeniliğe ve araştırmaya açık olması çok önemli. Sadece teknik bilgi de yeterli değil, bu teknik bilgiyi güncel tutmak önemli. Bunun yanı sıra insan ilişkilerine de önem vermesi gerekiyor. Bayiyle, iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle sürekli diyalog halindesiniz ve büyük bir kadro var. Müşteri lokasyonunda birçok sorun, durum veya kişi olabiliyor. Bunların hepsiyle başa çıkabilmeniz gerekiyor.

123 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Uluslararası bir firmada çalışmak; farklı çalışma kültürlerinden örnekleri görmenizi sağlıyor. Bu örnekler sayesinde de farklı bir bakış açısı kazanıyorsunuz çünkü her Canon ofisinin iş yapış şekli farklı oluyor veya ortak işi farklı şekillerde çözebiliyorlar. Bu da işinizi yapmanız için büyük bir katkı sağlıyor. Ayrıca yönetimsel ve sosyal olarak da katkıları çok büyük. Aldığınız sorumlulukla kazandığınız büyük bir tecrübe var çünkü birçok uluslararası projede yer alıyorsunuz.

125 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İlk gün işe başladığımda hissettiklerim diyebilirim çünkü burada gerçekten sizi içine alan ve mutlu eden, ertesi gün kalkıp işe gelmeyi isteyeceğiniz bir arkadaşlık ve iş ortamı var. Burada eğitim olanakları çok iyi çünkü Canon’da eğitim asla bir masraf veya zorunluluk görünmüyor. Canon’daki eğitimler sizi mutlaka motive eden ve ileriye götüren bir unsur olarak görünüyor. Teknik eğitimin yanı sıra Canon sosyal eğitimlere de önem veriyor. Burada kazandığınız tecrübe çok önemli, iş yönetimi açısından mutlaka bir şeyler öğreniyorsunuz. Bunun dışında Canon’da her fikre önem veriliyor. Her fikrin ortada konuşulabilmesi ve değer verilmesi size farklı bakış açıları kazandırıyor. Bu gerçekten motive edici bir olay çünkü bir olayın sadece bir yöntemle çözülebileceğini düşünürken, aslında bunun birçok farklı yolu olduğunu görebiliyorsunuz. Uluslararası bir şirket olduğu için de teknik ve iş yapış şekli açısından çok büyük bir tecrübe var. Bu tecrübeyi değerlendirebilmek gerçekten önemli. Canon da bu tecrübenin değerlendirilmesinde büyük bir olanak sağlıyor çünkü burada mutlaka size yardımcı olan kişiler oluyor. Bu çok büyük bir motivasyon çünkü hayatla ve iş yapışla alakalı çok ciddi bir tecrübe kazandırıyor.

Transkripti Göster

İndirekt Servis Ekibi'nde beş kişiyiz. İki ana servis sağlayıcımız ve bayilerimiz var. Gerek uzaktan gerekse sahada yerinde müdahale ile yardımcı olabiliyoruz. İndirekt Servis Ekibi'nin direkt olarak gidip cihazın onarımını yapma gibi bir zorunluluğu yok fakat bayiye bu konuda destek olma ve eğitim verme sorumluluğu var. Bayi ziyaretlerini Türkiye’nin neresinde olursa olsun gerçekleştiriyoruz. Profesyonel baskı, geniş format baskı, hızlı doküman tarayıcı, ofis makineleri gibi gruplar ve servis sağlayıcıları için destek veriyoruz. Bu ürün grupları birbirinden farklı olduğu için yoğunluğun ve zorluğun önüne geçmiş oluyoruz. Biz aldığımız eğitimleri bayideki teknik personellere de aktardığımız için bu şekilde bir işleyiş sağlanabiliyor.