Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde hikayeniz nasıl başladı? (1 Cevap)

Doğuş Oto’da çalışmayı tercih ettim çünkü burası çok büyük ve kurumsal bir firma. Benim otomobil sektörüne girişim ilk olarak lastik satmakla başladı. Lastik sattığım yerde Araç Satış Danışmanlarını görerek bu işten ne kadar keyif alabileceğimi düşündüm. Her şeyden önce bu işi bir meslek olarak gördüm ve bundan dolayı tercih ettim. Başvurumu yaptıktan sonra gerekli süreçlerden geçtim. Akabinde de bu yerlere kadar geldim, yaklaşık 10 sene 4 ay oldu.

Ticari Satış ne demektir? (1 Cevap)

Ticari Satış; diğer binek otomobillerden farklı olarak kullanılan araçta gerek mal taşıyarak gerekse yolcu taşıyıp para kazanarak insanlara hizmet etmek için yollara çıkan araçların satışıdır. İnsanların hem konforunu hem güvenliğini sağlayıp hem de araba ticareti yaparak geçim sağlamayı sağlar.

Satış Danışmanı ne iş yapar? Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde görevleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Satış Danışmanı adı üstünde Satış Danışmanı’dır. Müşteri buraya geldiği zaman hizmet aldığı kişi, aracı satın alacağı kişidir. Müşteri geldiği zaman herkesin araçlarla, modellerle veya kampanyalarla ilgili bilgiye sahip olmayabilir. Danışmanlık hizmetini de burada veririz. Dolayısıyla Satış Danışmanı terimini burada tamamlamış oluruz çünkü hem satış hem de danışmanlık yapıyoruz.

Satış Danışmanı olarak Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Genelde sabah 08.00’de toplantıyla başlarız. Toplantıda günlük iş akışı içerisinde neler yapacağımız, ekip arkadaşlarımızla beraber nasıl bir yol izleyeceğimiz ve rutin işlerimizin neler olup olmadığı konusunda görüşme yaparız fakat sadece rutin işlere dayalı bir toplantı yapmayız. Biz toplantılarda aktüeli de günceli de konuşuruz. Keyifli sohbetlerimiz olur ve moral dolu bir şekilde masalarımıza geçerek iş hayatımıza başlarız. Müşterileri arayıp onları davet ederiz. Onlar geldikten sonra faturası kesilecek olan araçları önceliğe alırız ve akabinde teslim ederiz. Bir gün önceden yaptığımız teslimat programlarımızı ve araçların teslimatını gerçekleştirdikten sonra mesaimizi tamamlarız.

Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nin görevleri nelerdir? (1 Cevap)

Binek Araç Satış Ekibi ile aynı showroom’da çalışan Ticari Araç Satış Ekibiyiz. Bizim bölümümüze geldiğiniz zaman binek araca göre biraz daha farklı ve büyük, bagaj hacimleri çok daha geniş olan, yükleme hacmi gibi fonksiyonları kullanabileceğiniz araçları görme şansınız vardır. Buraya binek araç görmeye gelen kişilerin dikkatini çeken birçok aracımız vardır. Ticari Araç Satış Ekibi olarak görevlerimiz; müşterilerimize kaliteli hizmet verip en iyi ihtiyaç analizleri yaparak onlara verim alabilecekleri en iyi aracı sunmak ve bunu belli bir kalite çerçevesinde gerçekleştirip satışını yapmaktır.

Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde nasıl kariyer fırsatları var? (1 Cevap)

Bunun için ciddi farkındalıklar gerekir. Size verilen belirli performans adetleri, sizin kendi mizacınız ve yönetsel beceriniz vardır. Bunun içerisinde de zaman yönetimi, satış adetleri, kalite puanları vardır. Siz bütün bunları bir araya getirip o farkındalığı yarattığınız zaman şirkette belirli bir kariyer yolu mutlaka açılacaktır.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle