Ticari Satış

Ticari Satış

6 soruya 6 cevap verildi.

Cevaplar 6

Filtrele:Sırala:

Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde hikayeniz nasıl başladı? (1 Cevap)

Doğuş Oto’da çalışmayı tercih ettim çünkü burası çokbüyük ve kurumsal bir firma. Benim otomobil sektörüne girişim ilk olarak lastiksatmakla başladı. Lastik sattığım yerde Araç Satış Danışmanlarını görerek buişten ne kadar keyif alabileceğimi düşündüm. Her şeyden önce bu işi bir meslekolarak gördüm ve bundan dolayı tercih ettim. Başvurumu yaptıktan sonra gereklisüreçlerden geçtim. Akabinde de bu yerlere kadar geldim, yaklaşık 10 sene 4 ayoldu.

Ticari Satış ne demektir? (1 Cevap)

Ticari Satış; diğer binek otomobillerden farklı olarak kullanılanaraçta gerek mal taşıyarak gerekse yolcu taşıyıp para kazanarak insanlarahizmet etmek için yollara çıkan araçların satışıdır. İnsanların hem konforunuhem güvenliğini sağlayıp hem de araba ticareti yaparak geçim sağlamayı sağlar.

Satış Danışmanı ne iş yapar? Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde görevleriniz nelerdir? (1 Cevap)

Satış Danışmanı adı üstünde Satış Danışmanı’dır. Müşteriburaya geldiği zaman hizmet aldığı kişi, aracı satın alacağı kişidir. Müşterigeldiği zaman herkesin araçlarla, modellerle veya kampanyalarla ilgili bilgiyesahip olmayabilir. Danışmanlık hizmetini de burada veririz. Dolayısıyla SatışDanışmanı terimini burada tamamlamış oluruz çünkü hem satış hem de danışmanlıkyapıyoruz.

Satış Danışmanı olarak Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nde bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Genelde sabah 08.00’de toplantıyla başlarız. Toplantıdagünlük iş akışı içerisinde neler yapacağımız, ekip arkadaşlarımızla berabernasıl bir yol izleyeceğimiz ve rutin işlerimizin neler olup olmadığı konusundagörüşme yaparız fakat sadece rutin işlere dayalı bir toplantı yapmayız. Biztoplantılarda aktüeli de günceli de konuşuruz. Keyifli sohbetlerimiz olur vemoral dolu bir şekilde masalarımıza geçerek iş hayatımıza başlarız. Müşterileriarayıp onları davet ederiz. Onlar geldikten sonra faturası kesilecek olanaraçları önceliğe alırız ve akabinde teslim ederiz. Bir gün önceden yaptığımızteslimat programlarımızı ve araçların teslimatını gerçekleştirdikten sonramesaimizi tamamlarız.

Doğuş Oto Volkswagen Ticari Satış Ekibi'nin görevleri nelerdir? (1 Cevap)

Binek Araç Satış Ekibi ile aynı showroom’da çalışanTicari Araç Satış Ekibiyiz. Bizim bölümümüze geldiğiniz zaman binek araca görebiraz daha farklı ve büyük, bagaj hacimleri çok daha geniş olan, yükleme hacmigibi fonksiyonları kullanabileceğiniz araçları görme şansınız vardır. Burayabinek araç görmeye gelen kişilerin dikkatini çeken birçok aracımız vardır.Ticari Araç Satış Ekibi olarak görevlerimiz;müşterilerimize kaliteli hizmet verip en iyi ihtiyaç analizleri yaparak onlaraverim alabilecekleri en iyi aracı sunmak ve bunu belli bir kalite çerçevesindegerçekleştirip satışını yapmaktır.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

Vodafone

100 soru, 132 cevap.

Doğuş Oto

52 soru, 76 cevap.

Kişilerin Üniversiteleri

Boğaziçi Üniversitesi

86 soru, 304 cevap.

Sakarya Üniversitesi

17 soru, 223 cevap.

Kişilerin Bölümleri