Cevaplar 8

Yükleniyor...

Sosyoloji bölümü okumayı, zihninin sınırlarını zorlamayı seven araştırmaya öğrenmeye hevesli kişilere göre bir bölümdür. Bu özellikleri bulundurmayan kişiler için pek çekilesi bir bölüm değildir:)

1,367 görüntülenme

insanların nasıl yönlendirilmesini merak eden toplumlar arasında aslında farklılıklar ve benzerlikleri anlamaya çalışan gezerek öğrenmeyi tercih eden ve insanlarla sıkı ilişkiler içine girip herkesle ama herkesle iletişim kurabilecek insanların seçebileceği harika bir alan

1,106 görüntülenme

Toplumsal konu ve olaylara eleştirel bakabilen, sorgulayabilen, araştıran ve biraz da meraklı olan insanların okumasını tavsiye ederim .

961 görüntülenme

Abi şu kadar maaşla şu sabah 8 akşam 5 işim olsun çoluk çocuk yuvarlanıp gideyim diyorsan git Sağlık Yönetimi oku, ha diyorsan ki ben idealist biriyim, insanlığa bir nebze de olsa yararım olsun istiyorum, para pul ne önemi var ürettiğim kadarının ücretine talibim, dünyaya araştırmak, fark etmek, fark ettirmek, düşünmek, üretmek için geldim o zaman doğru yerdesin.

948 görüntülenme

özcelikle sosyal olmanız gerekir

790 görüntülenme

kitap okumayı sevenlerin birde özelikle ''aman ben ciddi konulara hiç gelemiyorum sıkılıyorum'' demeyenlerin bölümü. Çünkü Sosyolojinin işi tolumdaki sorunlarla ve sorunlar ciddi ve can sıkıcı olabiliyor. Bilgi seviyorsan, bilgiyi öğrenmeyi seviyorsan sosyoloji iyidir iyi.

1,508 görüntülenme

okumayı araştırmayı sevenler için idealdir. Çünkü sürekli kendini geliştirmelisin yeniliklere açık olmalısın, eleştirileri kaldırabilmeli ve eleştiri yapabilmelisin, iletişim becerilerin yüksek olmalı, gözlem yapabilmelisin ve gezmeyi sevmelisin :)

5,909 görüntülenme

yazdık okuyoruz . ayrıca bana göre olmadığı kesin :)

1,477 görüntülenme