Cevaplar 18

Yükleniyor...

Farklı ülkelerde de bulunduğunuz şehrin barosuna kayıt yaptırmanız gerekiyor ancak ülkeden ülkeye, barodan baroya şartlar ve istekler değişiyor. O yüzden bu sorunun kesin bir cevabı yok.

Kesinlikle değil. Sanılanın aksine kanun maddelerini ezberlemiyoruz. Derslerde Kanun maddesinin içeriği, nasil kullanıldığı öğretiliyor.

Her hukuk fakültesinde dersler ve içerikler farklı. Okulu tercih etmeden önce internet sitelerinden fakültede alınan dersler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Temel dersleri her fakültede veriliyor (anayasa,medeni,borçlar,ceza,ticaret,icra...). Bunun yanında seçmeli ders seçenekleri sunuluyor (asıl farklılık burda oluyor). Uzmanlarşmak istediğiniz veya ilgi alanınıza giren dersleri siz her dönem kendiniz belirliyorsunuz ( sirketler birlesmeler hukuku, toprak hukuku, hukuk ve edebiyat gibi)

İki tacir arasındaki hukuki işlemleri ele alan hukuk dalı denilebilir. Çok kapsamlı bir hukuk dalı içerisinde şirketler hukuku, kıymetli evrak, deniz ticareti gibi önemli bölümleri barındırıyor.