Cevaplar 15

Filtrele:Sırala:

Neden girişimcilik ve neden To-Do? (2 Cevap)

ODTÜ Verimlilik Topluluğu olarak girişimcilik ve inovasyonun önemini biliyoruz, yeni fikirlere değer veriyoruz. Dijitalin gücüne inanıyoruz. Yerinde saymak aslında gerilemektir diyoruz. Yeni nesil girişimcilik kültürünü her seviyeye yaymak istiyoruz. Girişimciliğin değişim kültürünü beraberinde getirdiğine inanıyoruz. Bu yüzden "#wehavethingstodo" diyoruz. Gelin, bu değişim kültürünü beraber yaşatalım!

VakaVT nedir? (1 Cevap)

VakaVT, ulusal çaplı Türkiye’ninen büyük vaka analizi yarışmasıdır. VakaVT’ta, bölüm ve sınıf sınırlaması olmadan, Türkiye’nin her üniversitesinden en başarılı öğrenciler 3'er kişilik takımlar halinde yarışır. VakaVT, katılımcıları birçok farklı sektör ve alanda sınar ve onlara, bilgilerini şirketlerle birebir iletişim içinde kullanma imkânı sunar. Katılımcılar, yalnızca verilen vakaların içeriğiyle değil aynı zamanda kısıtlı zamanda karar verip çözüm üretebilme, takım çalışması, sunum teknikleri gibi yetenekleriyle de sınanırlar. Bunların yanında, etkinlik sonundaki final kokteylimizde yarışmacılar jüri üyelerinden geri bildirim alırlar. Partner şirketler ve yarışmacılar burada birebir iletişim kurarlar ve yarışmanın bir değerlendirmesini yaparlar.

ODTÜ Verimlilik Topluluğu size neler kattı? (1 Cevap)

Hazırlığa geldiğimde girdiğim topluluklardan birisiydi ve hazırlıkta çeşitli projelerde görev aldım. YMG projesinde, bir projenin nasıl kurulduğunu ve işlerin nasıl işlediğini gördüm. Profesyonel şirketlerle iletişim kurarak profesyonel hayata yaklaştım. Takım çalışması sayesinde birçok arkadaş ve daha profesyonel bir bakış açısı kazandım. 2. yılda Verimlilik Topluluğu’nda Komite Liderliği görevini üstlendim. O sene Tanıtım ve İletişim Komitesi kurulmuştu ve projeler arasındaki iletişimi sağlayıp kulübün tanıtımını arttırmak üzerine çalışıyorduk.

Verimlilik Topluluğu'na nasıl üye olabilir, nasıl katılabilirsiniz? (1 Cevap)

Senenin başında yapılan tanışma toplantısı ile her projeyi tanıyıp sonrasında en başından herhangi bir projeye katılmak mümkün.Tabi ki topluluğun bir parçası olamk için tanışma toplantısı şart değil. Toplantılar devam ediyor ise toplantılara katılarak , etkinlik mevcut ise ona katılarak da gayet VT ' ye üye olunabilir.

Verimlilik Topluluğu'na nasıl ve nereden ulaşabiliriz? (1 Cevap)

Sosyal medyadaki herhangi bir vt hesabından, Verimlilik topluluğunda olduğunu bildiğiniz herhangi bir arkadaşınız aracılığıyla ve ya Endüstri mühendisliği binasının zemin katında bulunan topluluk odamıza uğrayarak istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilir isteyen biri :)