Cevaplar 11

Filtrele:Sırala:

Ekonometri Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (7 Cevap)

Ekonometri Bölümü; İşletme, İktisat ve İstatistikağırlıklı bir eğitim veriyor. Fabrikalardaki üretim bantlarının kalitesüreçlerinden bankacılığa, işletmelerde müdürlük yapan kişilerden satışalanında çalışan kişilere veya istatistikte ve devlet kurumlarında çalışankişilere kadar çalışan birçok arkadaşım var. Bölümümüz, kişi kendini hangialanda ifade etmek isterse o alana katkı sağlayan birçok bilgi ve deneyimiiçeriyor. Hem rakamlarla aranızın çok iyi olmasını sağlayan bir eğitim alıyorsunuzhem de işletmeciliği görüyorsunuz. Ekonomi ve para hakkında aldığınızeğitimlerle gündemi rahatlıkla takip ederek işinize katkı sağlayabiliyorsunuz.Dolayısıyla Ekonometri; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi içerisinde endeğerli bölümlerden bir tanesidir.

Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Ekonometri; matematik, iktisat, istatistik ve ekonomininbirleşiminden oluşuyor. Bizim kendi KPI’larımızın takibinde, verilerin analizedilmesinde ve tablonun yorumlanmasında bölümümün çok büyük bir katkısınıgördüm. Oluşan veriyi hızlı analiz etmek ve hedef belirleyip bu verilerideğerlendirmek çok önemli. Yaptığımız iş geliştirme projelerinde de istatikselolarak birçok ölçümleme yapıyoruz. Bu ölçümlemenin alt tabanını oluşturmak,doğru objektifleri belirlemek ve yorumlamak üniversitede aldığım eğitimlerleçok eşdeğer gidiyor. Dolayısıyla Ekonometri’nin katkılarını iş alanında venormal hayatta görebiliyorum.

Satış alanında çalışmak için nasıl özellikler gerekir? (1 Cevap)

Güler yüzlü ve enerjik olmak birçok işveren için arananözelliklerdir ve satışı kapatmak için bu özellikler çok etkilidir. Birazbesleyici bir hırsınız varsa ve görüşmeleri sonlandırma konusundakiheyecanınızı karşı tarafa hissettirebiliyorsanız satışın sizde kalmama ihtimaliyok.

Doğuş Oto Volkswagen Binek Satış Ekibi'nde nasıl kariyer fırsatları var? (2 Cevap)

Satış Temsilcileri yıllık satış hedefleri doğrultusundasenelerini planlıyorlar. Doğuş Oto’da başarılı bir Satış Temsilcisi olarakkariyerinize devam edebildiğiniz gibi, performansınız ve yetkinlikleriniz elverdiği doğrultuda Satış Yetkilisi olarak da bir ekip yönetimindegörevlendirilebilirsiniz. Farklı markalarla rotasyonlarınız olduğu için farklımarka deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Biz şirketimize yeni mezun kişilerialıp yetiştirme konusunda istekli bir şirketiz. Tecrübeli personel alımındançok, yeni kişileri alarak onları şirket kültürümüzle yetiştirmek bizi daha çokheyecanlandırıyor.

Doğuş Oto Volkswagen Binek Satış Ekibi'nin görevleri nelerdir? (2 Cevap)

Doğuş Oto Binek Satış Temsilcileri ve ekip olarak;telefonla arayan veya buraya gelen müşterilerimizin istedikleri otomobilleonları buluşturmak için ihtiyaç analizlerini yaptığımız, isteklerinibelirlediğimiz bir süreç geçiriyoruz. Yeni bir otomobil alma heyecanınımüşterilerimizle paylaşmamız ve onları istedikleri otomobille buluşturmamız hergün bizi daha çok heyecanlandırıyor. Bizler Doğuş Oto çatısı altında hermüşterinin biricik ve onların memnuniyetinin en önemli unsur olduğunu unutmadangünümüze devam ediyoruz.