Neden İşletme Bölümü?

240,845 görüntülenme 1 takipçi

Cevaplar 107

Yükleniyor...

Kendini öldürmek isteyen insanların iki seçeneyi vardır ya intihar etmek ya da işletme okumak :D.Benim sevdiğim bölümdü.Herkes seçme dedi ama ben seçdim ve mutluyum her gün derse gittiğimde hoca ders anlatdığında  bu ne yaaa demiyorum her ders bana imdb'si 8 film gibi geliyor.Unutmayın Türkiyenin sorunu üretimle değil bu ülkede üretim yapa bileceğiniz çokca kaynak var.Sorun işletmede.Çünki bir ürün üretiyoruz ama o ürünün hiç bir marka değeri yok,hiç bir pazarlama stratejisi yok.İyi bir işletmeci her şeyi değiştire bilir.Seviyorsan İşletmeye gel!

2,452 görüntülenme
2

Önce neden değil'i anlatmak istiyorum. Burası açıköğretim işletme değil. Ne olmak istediğinizi bilmiyorsanız İşletme okuyayım da çıkınca her şeyi olurum diye bir şey yok. Joker bölüm değil işletme. Çok geniş bir alana sahip evet, ancak özelleşmediğiniz ve istediğiniz alanda kararlı adımlar atmadığınız sürece bırakın ODTÜ, Harvard bile fayda etmez bu bölümde. Hem ODTÜde okurum hem de yata yata biter İşletme yazayım da demeyin. Yata yata BİTMEZ, BİTMİYOR. Zira deneyen arkadaşlarımız var olmuyor. İşletme çünkü "Let's get it started, let's get it started in here. Partyyy!" değil. Yani evet eğlenceli insanlarız genel olarak ama her gece alemlere akmıyoruz gençler burası Las Vegas değil. İŞLETME ÇÜNKÜ: karar almayı seven, takım içinde öne çımayı seven, risk ve stres yönetimi iyi olan, iletişim becerileri ve EQsu yüksek, parayı seven (çoğumuz), kaynak yönetiminde iyi olan, çalıştığı işin sosyalleşmeyi gerektirdiği (çoğunlukla)ve bundan memnuniyet duyan, detaycı, şüpheci, rekabeti seven, hedeflerini daima yenileyen, sürekli gelişmeyi savunan,dinamik insanlarız. İşletme çünkü yönetçem ben değil. Önce bi önceki cümlede saydıklarımı kendinizde bulmalısınız. ODTÜ İşletme bölümü gerek ders dışı faaliyetleri gerek seçmeli dersleriyle size bu alanlarda gelişme fırsatını oldukça güzel sunuyor.

31,334 görüntülenme
2

iibf deki en iyi bölümdür diyemem . Genellikle özel sektör dusunenler işletme yazar . fakar gazide okuyorsanız kamu sektöru dusunmenız daha mantıklıdır . iibf yazacaklar için kamu yönetimi ve maliyeyi öneriyorum . çok zengin hukuk dersleri yer almaktadır. idari yargı için bu bolumler avantaj sağlar . kpss sınavında da en basarılı bölümler bunlardır .

1,964 görüntülenme

DÜNYA ÇARKININ İŞLETME VASITASI İLE DÜNDÜGÜN DEN BİZİM DE BU DUNYADA KENDİ YERİMİZİ ALMAMIZ İÇİN İŞLETMEYE İHTİYAÇ DUYMAKTADIZ
BUNDAN DOLAYI İLEDE İŞLETME

1,315 görüntülenme

küçük yaşlardan bu güne ticaret yapmayı planlayan birisi olduğum için işletme.

850 görüntülenme
1

Açıkçası sınava hazırlık döneminde işletme aklıma yatan bir bölüm değildi. Tercihlerim arasında hukuk, uluslararası ilişkiler daha yoğunluktaydı. İşletmeyi istemememin başlıca sebebi toplumdaki herkes işletme okuyor klişesiydi. Bölümleri tarafsız bir gözle değerlendirmeye başladığımda, bana istediğimi verecek, her zaman önemli bir yere sahip ve geniş bir yelpazesi olan işletmenin doğru seçim olduğuna karar verdim çünkü önemli olan herkesin o bölümde olması değil, sizin o insanların arasında bilginiz ve yeteneklerinizle nerede olduğunuzdur.

29,920 görüntülenme
1

İşletme Bölümü her zaman hor görülmüş bir alandır ancak iş yaşamının temelinde var olan bölümde yine budur. Özellikle Bilkent Üniversitesinin işletme alanındaki ünü sayesinde mezuniyet sonrası herhangi bir sıkıntı çekmeden iş hayatında kolaylıkla yer bulabileceğime inandığım için İşletme Fakültesini tercih ettim.

--

Bilkent İşletme fakülte olarak Türkiye’de tektir. Buda Amerikan patentli prestijli bir kurum olan Chartered Financial Analyst Institute ile ortak olmasından kaynaklanır. Fakülteden mezun olduğun zaman CFA belgesine de aynı anda sahip olursun ve bunun imkanlarından sonua kadar faydalanabilirsin. Servis olanağı açısından son derece gelişmiştir. Kampüs içi ring, semt servisleri ve Tunus-Sıhhiye-Bahçelievler servisleri 1 kuruş para vermeden taşıma hizmetini üstlenmiştir. Yemekhaneler ve kantinin hijyeni son derece önemlidir ve belki de en önemlisi, okulun kütüphanesidir. Türkiye’nin en büyük üniversite kütüphanesi (Milli Kütüphaneden sonra Türkiye’nin en büyük 2. kütüphanesi) olup sınırsız olanaklar sunar.

1,532 görüntülenme

Eger benim gibi bir acikogretim ogrencisiyseniz isletme bolumu kariyer basamaklarini hizli tirmanmaniz icin iyi bir katalizor.

1,543 görüntülenme

İçinizde bir girişimci ruhu varsa, pazarlama,ik, finans, muhasebe konularına ilginiz varsa bu bölümü okumalısınız.Master programı çerçevesinde de değerlendirebilirsiniz fakat 4 sene 19-24 yaş aralığında okumanın hazzı çok daha büyüktür tabi ki (:

1,324 görüntülenme

İşletme bilindiği üzere rahatça bitirilecek bir bölümdür ama aslında kendine bir şeyler katarak ilerlemek o kadar da kolay değildir. İşletme öğrencisinin sürekli bir projesi, bir sunumu, bir quizi vardır GSU'de. Bu da aslında işletme mantığının bir gereğidir. Bir çok şeyi aynı anda yürütme ve zaman kontrolünü geliştirir. İş dünyasına atılacaksak hepimiz hangi bölümden mezun olduğumuz o kadar da önemli olmuyor aslında günümüzde ama işletme okuyarak buna en iyi hazırlık yapılmış oluyor.

1,484 görüntülenme