Cevaplar 10

Yükleniyor...

yani tavsiye vericek kadar böyle yüksek şeref öğrencisi falan olmadım ama, ders notu tutmanın, derse gitmenin asistanları işi anlayana kadar darlamanın ekmeğini yediğimi söyleyebilirim.

2,651 görüntülenme

Sadece yazılım yapar mantığı bilgisayar mühendisleri için çok yanlış ve kısıtlı bir algı. Ben geçtiğimiz haziran ayında mezun oldum, mart ayı gibi başladığım iş başvuruları sürecimde Bilkentli mühendislere açılan çok geniş bir yelpaze gördüm. Yazılım, teknoloji olan her alanda birçok pozisyon bilgisayar mühendisliği için mevcut. Bir teknoloji firmasında (IBM, Oracle Microsoft gibi)satış danışmanı olarak, Yazılım projelerinde İş analisti olarak, yazılım firmalarında, bankalarda yazılım geliştirici, danışmanlık firmalarında danışman olarak tercih edilecek olan kişi bilgisayar mühendisleridir.
Şunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki, ben burssuzdum, ortalama seviyede bir not ortalaması ile mezun oldum fakat mezun olmadan 2 ay önce iş sözleşmemi istediğim şirket ve başlamak istediğim pozisyon için imzaladım. Bilkentli olmanın iş başvuruları sürecinde çok ayrıcalığını gördüm.

132,960 görüntülenme

Bilkentte burslular konusunda hiç bir sıkıntıya şahit olmadım, bir olay duymadım. hatta mühendislik fakültesinde burslulara ayrı bir saygı bile duyulur, bir zeka örneği olarak bakılır :) Ben burssuzdum birçok burslu- burssuz arkadaşım vardı, hiç kimsenin aklına böyle bir ayrım gelmiyor.

483 görüntülenme