Marka Pazarlama

12 soruya 12 cevap verildi.

Cevaplar 12

Yükleniyor...
1,637 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben burada P&G kurumsal markasından sorumluyum. Temel sorumluluğum; P&G’nin, P&G ismi ile var olduğu mecralardaki tüm kampanyaları müşterilere doğru aktardığımızdan emin olmaktır. P&G kurumsal markası için mağaza pazarlama kampanyaları oluşturuyoruz. Bunu yaparken de sadece Pazarlama Departmanı olarak değil, aynı zamanda hem şirket içerisinde çok farklı departmanlarla hem de şirket dışında farklı partnerlerimizle çalışıyoruz. Bunların hepsi planların yapılmasıyla ve ilgili aksiyonların alınmasıyla ilgilidir. Bir markadan sorumlu olmak ve onu sahiplenmek çok güzel bir şey. Özellikle P&G markası olduğu için çok büyük bir keyifle çalışıyorum.

790 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz Penti olarak marka algısına çok önem veriyoruz ve Penti marka bilinirliğini daha da arttırabilmek için birçok projede yer almaya çalışıyoruz. Örnek vermem pek doğru olmayabilir ama yaptığımız projeler arasında sosyal sorumluluk projeleri, sosyal medya projeleri, farklı markalarla yaptığımız işbirlikleri, reklamlar, reklam yüzüyle yaptığımız çeşitli projeler gibi projelerimiz var.

694 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir markanın hayata geçirilmesindeki her aşamayı yönetiyoruz. Adeta bir Teknik Direktör gibiyiz çünkü birlikte çalıştığımız birçok farklı departman var. Bir projenin hayata geçirilebilmesi için diğer departmanlarla sürekli birlikte çalışmamız gerekiyor. Pazarlama’nın buradaki en önemli rolü; adeta bir Teknik Direktör gibi maksimum performansı alabilmek için herkesi en iyi şekilde yönetmek, doğru şekilde yönlendirmek ve doğru zamanda doğru hareketlerin yapılmasını sağlamaktır. Benim de Kıdemli Marka Müdürü olarak en büyük sorumluluğum; takımın birbiriyle uyumlu bir şekilde maksimum performansın göstermesini sağlamaktır.

605 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Basitçe söylemek gerekirse; satıştan finansmanlara, yeni ürünlere, herhangi bir reklama kadar marka ile ilgili her şeyden kendimi sorumlu hissediyorum. Zaten P&G’de Marka Müdürlerinden beklenti de bu şekildedir. O markayla ilgili herhangi bir konuda ulaşılabilecek kişi olmak, Marka Müdürlüğünün en önemli kriteridir. Dolayısıyla ben de bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum.