Marka Pazarlama

13 soruya 13 cevap verildi.

Cevaplar 13

Yükleniyor...
1,504 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben burada P&G kurumsal markasından sorumluyum. Temel sorumluluğum; P&G’nin, P&G ismi ile var olduğu mecralardaki tüm kampanyaları müşterilere doğru aktardığımızdan emin olmaktır. P&G kurumsal markası için mağaza pazarlama kampanyaları oluşturuyoruz. Bunu yaparken de sadece Pazarlama Departmanı olarak değil, aynı zamanda hem şirket içerisinde çok farklı departmanlarla hem de şirket dışında farklı partnerlerimizle çalışıyoruz. Bunların hepsi planların yapılmasıyla ve ilgili aksiyonların alınmasıyla ilgilidir. Bir markadan sorumlu olmak ve onu sahiplenmek çok güzel bir şey. Özellikle P&G markası olduğu için çok büyük bir keyifle çalışıyorum.

665 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir markanın hayata geçirilmesindeki her aşamayı yönetiyoruz. Adeta bir Teknik Direktör gibiyiz çünkü birlikte çalıştığımız birçok farklı departman var. Bir projenin hayata geçirilebilmesi için diğer departmanlarla sürekli birlikte çalışmamız gerekiyor. Pazarlama’nın buradaki en önemli rolü; adeta bir Teknik Direktör gibi maksimum performansı alabilmek için herkesi en iyi şekilde yönetmek, doğru şekilde yönlendirmek ve doğru zamanda doğru hareketlerin yapılmasını sağlamaktır. Benim de Kıdemli Marka Müdürü olarak en büyük sorumluluğum; takımın birbiriyle uyumlu bir şekilde maksimum performansın göstermesini sağlamaktır.

556 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir Marka Müdürü’nün görev ve sorumlulukları; hedef kitleyi doğru bir şekilde anlayıp, onlara en doğru cevabı verebilmektir. Benim ana sorumluluğum da bundan çok farklı değil ama çok fazla detay var. Bu yüzden o kitleyi doğru anlamanız, ihtiyaçlarını ve isteklerini doğru saptamanız, buna uygun doğru ürünler geliştirip, doğru faydayı sunmanız gerekiyor. Bunları yaparken de o ürünün nasıl bir söylemle gitmesi gerektiğini, o faydanın nasıl dile getirilmesi gerektiğini ve vaat tarafını düşünmeniz gerekiyor. Bu yönleriyle çok fazla aşaması olan ve çok fazla paydaşta çalışmayı gerektiren bir görev. Benim ana rolüm de buradaki herkesin aynı sayfada olduğundan, herkesin doğru amaç için çalıştığından, doğru yöne gittiğinden ve geminin rotadan çıkmadığından emin olup, doğru yere ulaştırabilmektir.

543 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Basitçe söylemek gerekirse; satıştan finansmanlara, yeni ürünlere, herhangi bir reklama kadar marka ile ilgili her şeyden kendimi sorumlu hissediyorum. Zaten P&G’de Marka Müdürlerinden beklenti de bu şekildedir. O markayla ilgili herhangi bir konuda ulaşılabilecek kişi olmak, Marka Müdürlüğünün en önemli kriteridir. Dolayısıyla ben de bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum.