Cevaplar 7

Yükleniyor...

Yalan söylemeyeyim eğer elektrik mühendisliği için konuşursam 3 okulda birbirine yakın eğitimi var. Ama tercih et deseler 1. İTü 2. YTÜ 3. KOÜ tercih ederdim. nedeni ise hem istanbul faktörü hemde teknik nüniversite faktörü olurdu. neyse okulumuzdan devam edersrk Umuttepe Merkez Kampüsü merkeze uzak. Bologna dan sonra geçme notumuz 65 oldu o sıkıyor biraz. YÖK ün her uygulamasında pilot okullardan biri olarak seçilmesi canımızı sıkıyor. ayrıca hocalar ingilizce yönünden eksik. Bana kalırsa 0 ingilizce yapmak lazım bu bölümü ama okuldaki bazı hocalar gerçekten çok kalitesiz. ama bölümümde türkiye çapında nam salan hocalarım da var.

4,877 görüntülenme

Bir kere köklü bir üniversite. İstanbul'a Ankara'ya Bursa'ya Eskişehir'e Sakarya'ya yakın. Özellikle İstanbul ve Sakarya'da yaşayan öğrencilerin gözbebeği bir okul. Kendini geliştirmeye çalışıyor. Özellikle Mühendislik ve Tıp alanında adından söz ettiren bir okul.

8,873 görüntülenme

Şehir İstanbul'un dibinde olduğu için pek yatırım almamış. Ayrıca 99 depremininde epey bi yıkıcı etkisi olmuş burada. Aslında o zamana göre burası iyi bir gelişme performansı göstermiş. Bir kaç tane bar var. O nedenle her dakika farklı bi yere gidelim beklentiniz olmasın. Gezecek yer sayısı kısıtlı. Ama eğlenmeyi çok severim derseniz Kadıköy arabayla 1 saat.

2,204 görüntülenme

Ulaşım konusunda iyi. İstanbul Ankara Eskişehir gibi illere yakın olursunuz. Eğer mühendislik okuyacaksınız Kocaeli'nin sanayi şehri olmasının size artıları olacaktır. Çünkü buralar hep sanayi fabrikası dolu ve dolayısıyla teknik gezi imkanınız var. Staj yeri konusunda veya çalışma alanında KOÜ öğrencisi saygı görür bu bölgede.

6,679 görüntülenme