Cevaplar 10

Yükleniyor...
879 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim 1800’den fazla mağazamız ve 77 tane bölge müdürümüz var. Ben her bölge müdürüyle farklı diyalogla ve farkı iletişim şekliyle konuşuyorum. Bu anlamda İnsan Kaynakları alanında çalışmak hem keyifli hem de zor diyebilirim.

1,015 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda çalışmak oldukça dengeli yaklaşım sergilemeyi ve adil olmayı gerektiriyor. Gün içerisinde karşınıza çıkan sorunlar oldukça çeşitli olduğu için kendinizi farklı durumlara adapte etmeniz ve esnek davranmanız bekleniyor. Bazen bu uyumu sağlayabilmek ekstra bir efor gerektirdiği için bunu başarmak zor olabiliyor.

738 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben işimi sevdiğim için zor bir tarafı olduğunu düşünmüyorum ama İnsan Kaynakları için çok farklı tanımlamalar yapılabiliyor. İnsan Kaynakları, çalışan mutluluğu için çalışan bir departman ve ben bu yüzden çok seviyorum. Tabii ki her işte olduğu gibi bazı zorlukları var. Çok fazla talep olabildiği için bazen bu taleplere yetişemeyebiliyorsunuz ama bence İnsan Kaynakları bir firmanın orkestrası gibi çalışıyor. Eğer bir şirkette İnsan Kaynakları Departmanı iyiyse başarısız olmanızın imkanı yok.

493 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda çalışmak çok keyifli ama bir taraftan da zorlukları var. Adil olmak, eşit mesafede durmak ve tutarlı olmak çok önemli çünkü verdiğiniz kararlar başkalarına emsal olabiliyor ya da birisine bir şey uyguladığınızda diğerlerine de uygulamanız gerekiyor. Bunu sağlayabilmek, organizasyonun ve kişilerin ihtiyaçlarını dengelemek pek kolay bir şey değil. Bazen kişiler için doğru olanla, organizasyon için doğru olan pek örtüşmediği zaman dengeyi iyi sağlamak gerekiyor. Bunun dışında yaptığınız işin çıktısını ve işe olan katkılarınızı günün sonunda doğrudan göremiyorsunuz. Dolayısıyla sonuç çıktılarınız her zaman görünür olmadığı için bu da işi biraz zorlaştırabiliyor.

837 görüntülenme
·
Transkripti Göster

BSH’da Organizasyon gerçekten çok ciddi bir kompleksi içinde barındırıyor. Bu nedenle bu karmaşıklığı yönetmek ve bu karmaşıklıklardan doğan farklı çözüm ihtiyaçlarını tek bir potada eritebilmeye çalışmak gerçekten bu işin en zor tarafı diyebilirim.

1,944 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim için en zor yanı büyük ihtimalle mesela Selection Board’a gelen bütün öğrencileri ben işe alırım, çünkü hepsi gerçekten çok çok iyi arkadaşlar. Bu böyleyken onlara red cevabı vermek bence zor taraflarından bir tanesi, kötü haberi veriyor olmak. Aynı şey şirket içinde gerçekleşen durumlarda da geçerli, kötü haberi veriyor olmak zorlayıcı taraflarından bir tanesi. Ama onun dışında işimi çok keyifle yaptığım için büyük ihtimalle, şirketi çok sevdiğim için, çalışanlarını da çok sevdiğim için burası da çok zor dediğim ve ilk aklıma gelen hiçbir şey olmadı. Keyifli yanlarını muhtemelen daha rahat sayarım.