Cevaplar 12

Yükleniyor...
652 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Philip Morris’te yaklaşık 20 senemi doldurdum ve bu zamana kadar Satın Alma, Planlama ve Kalite Güvence alanlarında tecrübe edindim. Özellikle Planlama ve Satın Alma alanlarında uzun zaman geçirdiğim için bu alanları iyi bildiğimi düşünüyorum. Belki daha farklı alanlara da dahil olabilseydim kişisel ve kariyer gelişimimde daha iyi olabilirdim. Kendimden yola çıkarak arkadaşlara bu konuda tavsiye verebilirim.

17,994 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği’nden sonra ODTÜ İşletme’de MBA yaptım. Bu da Endüstri Mühendisliği’nde sahip olduğum her şeyi modelleyip optimize edebilme bakış açımı biraz daha yumuşatmamda yardımcı oldu. Endüstri Mühendisliği’nde çok fazla girmediğim Finans, Pazarlama, Satış ve İnsan Kaynakları konularına İşletme Master’ı sırasında girebildim. Bu da bana iş hayatına girip üst seviyelere tırmandığımda işi anlama konusunda büyük fayda sağladı.

1,776 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsanların hayatında eğitim, önemli bir yere sahip. ODTÜ; Türkiye’deki en iyi üniversitelerden bir tanesi ve çok iyi bir eğitim seviyesine sahip olduğu için kaliteli öğrenciler var. Ben de oradaki eğitim süresi boyunca çok iyi bir donanıma sahip oldum. Mezun olduğumda her şeyi modelleyip optimize edebileceğimi düşündüm ve bu anlamda Endüstri Mühendisliği’nden mezun olmaktan gerçekten çok memnunum.

3,317 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türkiye’de bulunan fabrikalar arasında gerçekten yüksek standartlara sahip olduğunu söyleyebilirim. Hem teknoloji hem de çalışan insanların donanımı anlamında kaliteli bir iş ortamı var. Teknolojiyi çok iyi kullanıyoruz, telekonferans ve videokonferanslar yapıyoruz. Uzaktan çalışma şansına ve esnek çalışma saatlerine sahibiz. Ayrıca hiyerarşinin çok az olduğu, her kademenin rahatlıkla iletişim kurabildiği ve işle ilgili fikirlerini çekinmeden ifade edebildiği bir çalışma ortamı var. Yöneticimizle konuşup tartışmak istediğimiz bir konu varsa çekinmeden gidip konuşabiliyoruz.

389 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sadece bu pozisyon için değil, tüm yöneticilik pozisyonlarında bir Yönetici; çalışanına bir işi delege ederken ne beklediğini net olarak anlatabilmelidir. Eğer bu basamak iyi yapılmazsa alınan sonuçlarda gecikmeler olabilir veya istenilen kalitede sonuçların alınamaması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir. Çalışanlara Koçluk ederken verilen geri bildirim ve yönlendirmeler çok kritik bir role sahip. Olumlu geribildirimleri vermek her zaman kolay ama olumsuz geribildirimleri vermek büyük bir ölçüde sanat diyebilirim çünkü hem kişinin gelişimine katkıda bulunacaksınız hem de kişinin bundan olumsuz etkilenmeden çıkarımlarda bulunup yoluna devam etmesini sağlayacaksınız. Dolayısıyla bu dengeyi iyi tutturmak gerekiyor. Bunun dışında bir organizasyonun yakıtı ve enerjisi takdirden geldiği için iyi bir Yönetici’nin çalışanlarını yaptığı iyi işlerde ve başarılarda mutlaka samimi ve etkili bir şekilde takdir etmesi çok önemli.