Cevaplar 6

Yükleniyor...

Sınav takvimi beni yedi bitirdi. Her hafta sınav her hafta proje mi olur demeden geçemiyor insan.

1,545 görüntülenme

Kısa, öz ve net olarak Boğaziçi Üniversitesi'ni yerim, sonra da bittiğine üzülürüm.

4,426 görüntülenme

Düzce gibi küçük bir şehirden geldiğinizde ilk İstiklal'e gidişinizde " Oha , tüm Düzce önümde yürüyor" demeden kendinizi alamıyorsunuz. Benim için kalabalık en büyük sorun oldu. Onun dışında şehir ister istemez kendinden uzaklaştırıyor başka birisi haline getiriyor insanı. Arada bir uzaklaşıp ciddi ciddi kendinizi dinlemeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

1,270 görüntülenme

Düşüncen ne olursa olsun her düşünceye duyulan bir saygı söz konusudur. Boğaziçi Üniversitesi'nin en sevdiğim yanı derken aslında insanıdır en çok sevdiğim. Gerçekten kendinden birilerini bulmaman işten bile değil. Ama sadece kendinden birileri değil ufkunu açacak pek çok insan çıkacaktır karşına. Bunun yanında Güney Kampüs'ün her bir köşesine ölebilirim. Yok böyle bir ortam.

408 görüntülenme

Açıkçası liseden Ali Hoca'mın tavsiyesi üzerine haberim olan bir bölümdü. Ancak geldikten sonra yaptığım çıkarımları şöyle sıralandırabilirim.
- Mezunlarına sunduğu ve kendilerini her daim geliştirebilecekleri çok geniş bir yelpaze sunması
- Teknik anlamda donanımlı bir yönetici yetiştirme gayesiyle öğrenci yetiştirmesi ve buna uygun bir programa sahip olması
- Ayrıca kendini geliştireceğin derken klişe olarak değil, yaptığın işe zevkle gideceğin hatta kendi işini kurabileceğin fikirlerin aşılandığı bir bölüm olmasıdır bir kişiyi oraya çeken.
- Kısacası dört sene içerisinde istesen de istemesen de ileride ne yapacağı hakkındaki soru işaretleri kalkmış ve bu doğrultuda donanımlı birisi olarak çıkıyorsun.

54,734 görüntülenme