Bilişim Kulübü

13 soruya 10 cevap verildi.

Cevaplar 10

Yükleniyor...

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü (Compec) 1994 yılında kurulmuş ; bilgisayar donanımı, yazılım ,bilişim ve internet teknolojileri alanında faaliyet gösteren , düzenlediği etkinliklerle öğrencileri daha donanımlı bireyler haline getirmeyi amaçlayan bir öğrenci kulübüdür.

200 görüntülenme

Compec üyesi olarak Compec Academy tarafından düzenlenen eğitimlere katılıp teknik bilgilerini geliştirebilir, TechSummit , BBÖ, ITTalks vb. etkinlikler sayesinde bilişim sektörünün lider şirketleri/kişileri ile tanışabilirsin. Etkinliklerin düzenlenmesine aktif olarak yardımcı olursan takım çalışmasının, iş bölümünün ve liderliğin ne demek olduğunu daha üniversite yıllarında deneyimleyerek öğrenebilirsin. Ama en önemlisi Compecli olmak, çok büyük bir ailenin parçası olmak demektir. Bu ailenin parçası olarak her sene yüzlerce yeni insanla tanışabilir, üniversite hayatının daha aktif ve daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsin.

162 görüntülenme

Teknolinin enlerinin belirlendiği Boğaziçi Bilişim Ödülleri, bilişim sektörünün liderleri ile öğrencilerin buluştuğu TechSummit , kod yazma ve çözüm üretme yeteneklerinin test edildiği Hackathon ve şirketlerin,girişimcilerin kendilerini anlattıkları,tecrübelerini paylaştıkları ITTalks etkinlikleri Compec tarafından her sene düzenlenmektedir.

115 görüntülenme

StartHub , Development Team , TechSummit , BBÖ , İç İletişim , Kurumsal İletişim , Tanıtım , Tasarım , ISACA Student Group ve Compec Academy Compec'in alt kurullarıdır.

103 görüntülenme

Etkinlikten etkinliğe değişmekle birlikte birçoğu dışardan katılıma açık oluyor. Dışarıya açık etkinliklerde başvuru yapmış olmanız ve başvurunuzun onaylanmış olması gerekiyor.