Cevaplar 12

Yükleniyor...
419 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biyoistatistik, Hacettepe’nin Tıp Fakültesi’ne bağlı bir bilim dalıdır ve hasta verileriyle uğraşır. İstatistik bölümünde okurken hangi verinin hangi yöntemle analiz edileceği gibi pek çok yöntem öğreniyorsunuz ama bunun uygulamasını çok az yapabiliyorsunuz. Yüksek lisans da benim için buna yönelik bir karardı. Orada hasta verileriyle uğraşıldığı için veri boldu ve bütün öğrendiğimiz yöntemleri bu sayede uygulayabildik. Böylece analitik düşünce yapımızı geliştiren, daha hızlı karar almamızı sağlayan bir araç oldu. Yüksek lisansı Biyoistatistik’te yapma nedenim de bu yöntemlerin uygulanışını görmek, çıktıları yorumlamada ve analitik düşünmede kendime yetkinlik kazandırmak diyebilirim.

18,340 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İstatistik Bölümü mezunları bankacılık, aktüel, sigortacılık veya okulda aldığı derslere göre bilgi teknolojileri bölümlerinde çalışabiliyorlar. Çalışma alanı çok geniş, bir bölümde uzmanlaşmayı gerektiriyor ve okurken hangi konuda uzmanlaşacağınıza karar vermeniz gerekiyor çünkü ona göre ileriki yıllarda başvuracağınız pozisyonlar netleşiyor.

Ben staj yaparken ne istediğime karar verdim. Banka stajında bankacı olmak istemediğimi fark ettim ve bir satış stajında satışçı olmaya karar verip buna yönelik hareket ettim. Dolayısıyla hangi alanda çalışmak istiyorsanız ona yönelik hareket etmeniz gerekiyor çünkü İstatistik bölümü mezunları için çok farklı alanlarda çalışma imkanı var.

637 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben yapı olarak sadece işe gidip gelmekle yetinmeyi sevmiyorum. Bence insanın hayatta sevdiği ve önem verdiği hobilerine zaman ayırması lazım çünkü ben iş ve özel hayat dengesinin bu şekilde daha sağlıklı olabileceğini düşünüyorum.

Bu anlamda şirketimizin çok güzel uygulamaları var. Mesela ben yıllardır müzik bağımlısıyım. Müzikten çok hoşlanıyorum ve şarkı söyleyip gitar çalıyorum. İşe girdikten sonra bu tarz şeylere zaman ayırmanın zorlaştığından yakınırdık ama artık yakınmıyoruz çünkü şirketimizin bir Müzik Topluluğu var. Benim gibi arkadaşlarımın bir araya gelmesini sağlayan bu organizasyonla geçen 14 Şubat’ta bir konser verdik çok da keyifli oldu.

Bu etkinlikler insanın işe bağlılığını arttırıyor. İşe gidip gelirken işinizde sizinle aynı hobileri paylaşan insanlarla ortaya bir şey çıkarıyorsunuz, bu da inanılmaz bir motivasyon sağlıyor. Ortaya çıkardığınız şeyi konser olarak sunup alkış toplamak daha da güzel. Buna benzer olarak bir Tiyatro Kulübümüz var. Aynı zamanda İyilik Fabrikası, Bisiklet ve Balıkçılık Kulüplerimiz de mevcut. Bütün çalışanlarımız kendilerine uygun bir hobiyle bu kulüplere katılım sağlayabiliyor ve bu motivasyonumuzu yükseltiyor.

212 görüntülenme
·
Transkripti Göster

TürkTraktör dışarıdan bakıldığında tarım sektörüne traktör satan bir firma olarak çok ataerkil algılanıyor. Koç Holding’in de desteklediği He For She çalışmaları kapsamında bizim şirketimizin de dahil olduğu çalışmalarla, kadın yöneticilerin bu sektörde ya da iş hayatında katılımının arttırılması konusunda çalışmalar yapıldı ve çok başarılı sonuçlar alındı. Burada kadın yöneticilerimize eşitlik ilkesiyle aynı haklar veriliyor. Ben bu algının son yıllarda yıkıldığını düşünüyorum çünkü bizim çok kadın yöneticimiz var ve bu anlamda çok mutluyuz. Zaten TürkTraktör’ün bir Koç şirketi olmasından kaynaklı oluşan kurumsal yapısı sayesinde sosyal ve yan haklar bakımından bizi genel anlamda mutlu ediyor ve yeterince huzurlu bir ortam yaratılıyor.

 

304 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir kadın olarak bir ortama girdiğinizde bütün aura değişiyor. İnsanlar size daha naif yaklaşıyor, biraz daha alttan alınıyorsunuz ve daha pozitif bir etki oluyor. Bu yüzden ben avantajlarını yaşıyorum diyebilirim çünkü müşterilerimizle ya da bayilerimizle çok kolay iletişim kuruyoruz. Bence bu sektörde ve bu departmanda kadın bir yönetici olmak çok güzel. Kendimi bu anlamda çok mutlu hissediyorum.