Cevaplar 4

Filtrele:Sırala:

Maliye Bölümü mezunları hangi sektörde, ne kadar maaş alır? (1 Cevap)

 Devlet dairelerinde gelir uzmanı müfettiş kadrolarında 3.500-5000 tl,normal memurluk 2500-3000tl, özel sektörde muhasebe & finans departmanında(en az 2_3 yıllık deneyim şartıyla) 2500-3000 tl, vali-kaymakam statüsünde 4500-5000tl, akademik kadrolarda 5000tl ve üzeri maaş alır.

Neden Maliye Bölümü? (30 Cevap)

Çünkü bir ülke için en önemli konu aslında Maliyedir ve derler ki bir ülkeyi yıkmak istiyorsanız maliyesini çökertin.. Bu nedenle Maliye hem ekonomi hem hukuk bilgisi hem de günümüz koşullarıyla vergi kavramına yorum katabilmeyi ve bunlara daha objektif bir pencereden bakmayı öğretir. Bu nedenlerden dolayı Maliye tercih edilesi bir bölümdür..

ibrahim Semo sordu.

Matematiğim pek iyi değil buna rağmen Maliye Bölümü seçmeli miyim? (3 Cevap)

Maliyede sizi kimse devasa bir matematik ile yüz yüze bırakmıyor aksine daha çok sözel bir bölüm ağırlıklı hukuk vergi kamu maliyesi vb sözel ve yorumsal dersleri kapsıyor.. Bir kaç vergi hesaplamaları için ise hesap makinesi kullanıyorsunuz sınavlarda dahil serbest oluyor.. 

Özgür Şap sordu.

İstanbul Üniversitesi Maliye Bölümü nasıl bir bölüm? Tavsiye eder misiniz? (1 Cevap)

Genel anlamda şunu söyleyebilirim ki Maliye bölümünü severek okumalısınız günümüz koşullarıyla özdeşleştirerek vergi kavramına bakmalısınız ancak bu şekilde gerçek bir maliyeci olabilirsiniz.. Şimdiden başarılar diliyorum sizlere ve aramıza hoşgeldiniz..