Cevaplar 7

Filtrele:Sırala:

Pareto sordu.

İİBF mezunları için Kaymakamlık, Akademisyenlik ve diğerleri Türkiye'de ne kadar gerçekçi? Yurt dışı konusunda ne yapmayı planlıyorsunuz, hangi yollarla çıkmayı planlıyorsunuz? (1 Cevap)

:) ülkemizde kaymakamlar ve akademisyenler olduğuna göre gerçeklik payı var değil mi? Yurt dışına tabiki dil öğrenerek imkanları değerlendirerek üniversite,yüksek lisans,doktora eğitimlerinde Erasmuslar yaparak temeli atabiliriz ;) 

Maliye Bölümü zorluk seviyesi nedir? Nelere hazırlıklı olmak lazım? (1 Cevap)

Maliyede sizi bekleyen en temel konu Vergi(tax)'dir. Bu kavram üzerine kalın kalın çok kitaplar okuyacaksınız merak etmeyin ;) toplam 50 dersin(4 yılın tamamı) 40-45i vergidir. Bunun haricinde iktisat, muhasebe, hukuk dersleri önemli detaylardır. Çalışır ve bölümünüzü severseniz hiç bir şey zor olmayacaktır sizin için.. 

Pareto sordu.

Bir İİBF'li olarak mezun olduktan sonra atanamıyorsak ne gibi alternatifler önerirsiniz? Yaşadığımız ülkede umudunuzu kaybedip yurt dışında yaşamak istediğiniz oldu mu hiç? (1 Cevap)

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz sorularınız için teşekkür ediyorum. Evet iibfliyim ve atanamıyorum olsun dünyanın sonu değil ya :) hem bu benim problemim değil eğitim sistemi ve atamaya çözüm bulamayanların problemi o yüzden bu konuyu onlar düşünsün belki bir gün vicdanları sızlar ;) diğer alternatifler tabi ki var dil var arkadaşlar kendinizi eğitin dil öğrenin kurslara gidin özel sektörde de çok iyi pozisyonlara gelinebilir, ayrıca mali müşavirlik, gümrük,kaymakamlık,akademisyenlik gibi alternatiflerimizde mevcut değerlendirmek gerekir, iibf eşittir kpssden ibarettir algısını artık bırakalım ;) tabiki yurt dışı her zaman hayalimdir inşallah gerçekleştireceğim sayılı günler kaldı gibi çabalarım olumlu sonuç verirse :)

Maliye Bölümü mezunları hangi sektörde, ne kadar maaş alır? (1 Cevap)

 Devlet dairelerinde gelir uzmanı müfettiş kadrolarında 3.500-5000 tl,normal memurluk 2500-3000tl, özel sektörde muhasebe & finans departmanında(en az 2_3 yıllık deneyim şartıyla) 2500-3000 tl, vali-kaymakam statüsünde 4500-5000tl, akademik kadrolarda 5000tl ve üzeri maaş alır.

Neden Maliye Bölümü? (30 Cevap)

Çünkü bir ülke için en önemli konu aslında Maliyedir ve derler ki bir ülkeyi yıkmak istiyorsanız maliyesini çökertin.. Bu nedenle Maliye hem ekonomi hem hukuk bilgisi hem de günümüz koşullarıyla vergi kavramına yorum katabilmeyi ve bunlara daha objektif bir pencereden bakmayı öğretir. Bu nedenlerden dolayı Maliye tercih edilesi bir bölümdür..