Cevaplar 5

Yükleniyor...

Yemek fiyatlarının yüksek olması ve şehre olan uzaklığı. Taksime gitmek için 1 saat yol gidiyoruz. Okulun yemekhanesindeki yemeğe verdiğiniz paranın karşılığını alamıyoruz. Dışarıdan söylediğimizde öğrenci bütçesini sarsıyor açıkcası. Hazırlıkta kurları geçtikten sonra ELAE sınavının olması.

1,622 görüntülenme

Öğretim görevlilerin cana yakın tavırları, yurtların rahatlığı, arkadaş ortamı, okulun eğitim sistemini yani bölüm seçme özgürlüğünü sayabilirim bunlara.

Öğretim görevlileri arkadaş gibi davranıyorlar. Gittiğimizde uygunlarsa istediğmiz konularda konuşabiliyoruz hocalarımızla.

Yurtlar çok rahat. Öğrencilerin bazıları yurt rahatlığından derslere gelmiyorlar diye öğretim görevlileri bu durumdan şikayetciler.

Şehirden uzak olduğu için kampüs içinde çoğu insan birbirleriyle tanışıyorlar. Sıcak bir ortam var kampüsün içinde kısa sürede kaynaşılıyor insanlarla.

4,072 görüntülenme

Bölüm konusunda tamamen özgürüz Sabancı Üniversitesinde. Sayısal girip Siyasi Bilimler bile okuyabiliyoruz. Bu seçimi 2. sınıfın sonunda yaptığımız için 2 yıl hatta hazırlık dahil 3 yıllık boyunca üst sınıflar ve akademisyenler ile bölümün şartlarını zorluğunu geleceğini tartışabiliyoruz. 2. sınıf içinde istediğimiz bölümün derslerinden alıp kendi başarımıza göre değerlendirme yapabiliyoruz. Başarılı olabileceğimizi hissettiğimiz bölümü seçebiliyoruz.

2,071 görüntülenme

Öğrenci sayısının az olması ve bölümünü görerek seçebilme şansı olduğu için Sabancı Üniversitesi. Ayrıca özel üniversitenin sağladığı imkanlar ve yurt dısı imkanlarının Türkiye standartlarında yüksek bi orana sahip olduğu için Sabancı Üniversitesi.

5,602 görüntülenme