Cevaplar 18

Yükleniyor...
1,104 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Eğer Migros’ta staj yapmamış olsaydım bu alanları seçmemiş olabilirdim. Staj sürecinde birçok departmanı görme fırsatım oldu. Bu da bana önümdeki 25 yıl boyunca iş hayatımda ne yapmak istediğimle ilgili fikirler verdi. Bu fikirlerden hareketle ben Kadro ve Verimlilik Yönetimi Departmanı’nda yönetici olarak çalışıyorum. İleride belki farklı şeyler olabilir ama Migros gibi bir şirkette staj yapmak kişinin hem bireysel gelişimi hem de kariyerinde net kararlar vermesi adına önemli bir rol oynuyor diye düşünüyorum.

297 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Büyük bir firmanın masraf birimlerini düşündüğünüzde en büyük kalemi İnsan Kaynakları’na ayrılmıştır. Migros’ta da en büyük kalem İnsan Kaynakları’ndadır. Bu anlamda insan kaynağını iyi yönetmek gerekiyor. İyi yönetebilmek için de günümüzdeki yaşam şeklinde veri çok önemli. Veriden hareketle iş gücünü tahmin etmeniz gerekiyor. İnsan Kaynakları’nda da analitik düşünce burada ön plana çıkıyor çünkü verileri iyi analiz edemezseniz, sonucunda şirketin maliyetini daha fazla katlamasına sebep olursunuz. Bu da sizin karlılık yapınıza ve sürdürülebilirlik etmenlerinize etki eder. Genel çerçeveden baktığımızda İnsan Kaynakları’nda analitik düşünce; sürdürülebilir ve karlı olma, iş gücünü iyi yönetme, çalışan ve müşteri memnuniyetini sağlama gibi etmenlere değiyor diye düşünüyorum.

2,328 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları’nda her bölüm mezunu çalışabilir. Kişinin bireysel yetkinliği daha ön planda diye düşünüyorum. Örneğin bizim departmanda Endüstri Mühendisleri veya İşletme mezunları gibi farklı bölümlerden kişiler var. Dolayısıyla bireyin istemesi önemli. İstedikten sonra çalışmamak için bir sebep yok diye düşünüyorum.

396 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bazı kişiler tarafından eleştirilir, bazı kişiler tarafından da çok sevilir. Ben çok sevenler tarafındayım çünkü Endüstri Mühendisliği insana farklı bakış açıları ve farklı mühendisliklerden bilgiler katar. Bilgileri yönetsel ve bilişsel olarak harmanlayıp sonuç çıkartan, her zaman daha iyiye ve verimliliğe odaklayan bir mühendisliktir. Bu anlamda birçok şey kattığını düşünüyorum.

584 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Lise hayatımın 1 senesini Amerika’da geçirdim. Bunun öncesinde Bilgisayar Mühendisliği istiyordum ama Amerika’daki yaşantımda insanlarla iletişime geçmenin ve onlarla aynı ortamda olmanın bana daha zevk verdiğini keşfettim. Sayısal veri olarak mühendisliklere baktığımda Endüstri Mühendisliği bu kalıba uyan tek mühendislikti. Çalışmalarımda da Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni tercih ettim ve o yoldan devam ettim. Şu anda Endüstri Mühendisliği içerisinde yer alan uygulamaları iş hayatımda uyguladığım için bireysel mutluluk yaşıyorum.