Cevaplar 6

Yükleniyor...

ApplyBAU’ya applybau.com adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz! Başvurudaki adımlarsa şöyle:

1. KENDİNİ ANLAT

Aday öğrenciden ilk olarak kendisini anlatması isteniyor. Öğrencinin kendini anlatırken, kişisel özelliklerinden, spor ve sanat alanlarındaki çalışmalarından, sosyal sorumluluk katılımlarından bahsetmesi bekleniyor.

2. PROJENİ / HAYALİNİ — FİKRİNİ ANLAT

İkinci olarak öğrencinin projelerini veya hayal-fikirlerini anlatmasına olanak tanıyan aşama var.

Daha önce gerçekleştirdiğin bir proje varsa bu projeyi amaçlarından başlayarak anlatabilirsin. Projen yoksa hayal ve fikirlerinle de başvuru yapabilirsin. BAU için öğrencilerin projeleri önemli olduğu gibi proje üretebilme vizyonları da önemli... Bu sebeple sadece hayal ve fikirlerinle de yüksek oranda burs alabilirsin.

3. FARKINI ANLAT

Son olarak sana “diğer adaylardan kendini farklı bulduğun yan nedir?” diye sorulacak. Kendini en yalın dille anlat. 

Tüm bunlardan sonra da en fazla 3 adet BAU bölümü tercih ederek başvurularını tamamlayabilirsin.

Tamamlanan başvurular akademik değerlendirme kurulları tarafından inceleniyor. Ortaya çıkan puan sonucunda da burs oranın belli olur.

Bu burs oranları adaylara 3 ya da 4 dönemde açıklanıyor. Oranlar, sonuçların açıklandığı dönemde adaylara sistem üzerinden ve mail yoluyla iletilen kabul mektubu ile duyuruluyor.

4. SON ADIM

ApplyBAU’dan kabul mektubu aldıysan, bölümüne yerleşebilmek için geriye tek bir adım kalıyor. Türkiye’de uygulanan merkezi yerleştirme sınavına girmek ve burs aldığın bölümün ücretli kontenjanına yerleşmek…

Sınav sonuçları açıklandığında artık ApplyBAU’lu bir öğrencisin.

368 görüntülenme

ApplyBAU başvurunuzu gerçekleştirirken şu bilgiler sizden isteniyor olacak:

  • Eğitim bilgileriniz
  • Yabancı dil bilginiz
  • Referans öğretmen bilginiz

Bu bilgilerin yanı sıra, başvurunuzu tamamlarken 3 adet soru ile karşılaşacaksınız. Bu sorular, tamamen kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz için hazırlanmış oluyor. Soruları cevaplarken hiç heyecanlanmamanızı ve samimi bir şekilde kendi hikayenizi anlatmanızı öneriyorum.

416 görüntülenme

Sonuçlar için yıl sonunu beklemenize gerek yok; çünkü ApplyBAU başvuru sonuçları sadece yıl sonunda değil, ara dönemlerde de açıklanıyor. 2019 yılı için ilk açıklama dönemi Mayıs ayı olarak planlanmış durumda.

662 görüntülenme

Bahçeşehir Üniversitesi’nde ApplyBAU başvuruları her yıl 21 Kasım tarihinde başlıyor. Yine benzer şekilde her yıl, tercih dönemi sonunda da başvuru süreci tamamlanıyor.

339 görüntülenme

ApplyBAU sistemiyle Bahçeşehir Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler merkezi sınav puanlarından bağımsız olarak değerlendiriliyor. Başvuruları değerlendiren bir akademik kurul var. Bu kurul tüm başvuruları içeriklerine göre inceliyor.

Burada kabul mektubu almak ve burs kazanmak için önemli olan konular şöyle:

  • Kişisel özellikleriniz
  • İlgi alanlarınız
  • Katıldığınız sosyal sorumluluk çalışmaları
  • Sertifika programları
  • Projeleriniz
  • Hayalleriniz ve Fikirleriniz

576 görüntülenme