Türk Alman Üniversitesi

34 soruya 20 cevap verildi.

Cevaplar 20

Yükleniyor...

Türk-Alman Üniversitesinin ismindende anlaşılacağı gibi Almanya ile organik bir bağı bulunmaktadır. Hazırlık sınıfını ilk 100 içerisinde bitiren öğrenciler burslu olarak Almanyada bir dil okuluna katılırlar. Ayrıca 2. sınıfın sonunda yine kontenjan dahilinde Almanyadaki Partner üniversitede yaz okuluna katılma fırsatı bulunmaktadır.

11,052 görüntülenme

Malesef okulumuzun yurdu henüz yok. Fakat çeşitlilik olmamakla birlikte yaklasıl 30 dakika mesafede özel yurtlar bulunmaktadır.

10,974 görüntülenme

Öncelikle 1 aylık yaz okuluna kalıyorsun, yaz sonunda yine okul sana Testdaf'a girme imkanı sunuyor. Olmazsa 1 sene daha hazırlık okuyosun bu 1 dönem de olabilir 2 dönem de. Sene başında yapılan almanca yeterlilik sınavında B1 çıkarsan Ocak'a kadar, A1 veya A2 çıkarsan Haziran'a kadar tekrar hazırlık okuyosun. Bu süreçte de B1'sen Ocak'ta Testdaf'a giriyorsun, onu da geçemezsen Haziran'dakine giriyorsun. Yine geçemezsen tekrar yaz okulu ve sonrasındaki Testdaf, daha da olmazsa malesef ÖSYM giriş sıralaman ile başka bir okula yatay geçiş yapıyorsun... Haa tabi yine de okumak istiyorsan, dışarıdan kendin 150 euro ödeyip Testdaf'ı okulun isteği derece ile alırsan direk başlayabiliyorsun.

4,588 görüntülenme

Öncelikle kendi adıma konuşmam gerekirse, hedefim daima uluslarası alanda çalışabilmekti. Böyle bir şey herkesin Hukuk diyince ilk aklına gelen Ankara Hukuk-İstanbul Hukuk'ta bile bana kalırsa pek mümkün değildi. Tercih dönemindeki kararsızlık dolu günlerimde Türk Alman  Üniversitesi'nde Hukuk okuyan biriyle tanışma şansı buldum ve bu okulu araştırdım. Öncelikle iki ülkenin ortak prestij projesi olması, her bölümün Almanya'da bir partner üniversitesinin bulunması, mutlaka her öğrenciye eğitim hayatı boyunca en az bir kez yurtdışı imkanı sunması, bunun yanında Hukuk bölümünde Almanca'nın geçerliliği, Türkiye'nin en büyük ticaret ortağının Almanya oluşu ve Alman şirketlerinin Türkiye'de bu derece çok oluşu, öğretim üyeleri ve profesörlerin %50sinin alman olması, bir devlet üniversitesinden beklenmeyecek düzeyde fırsatlara sahip olması beni çok etkiledi. Bunun yanında 300-400 kişilik amfilerde, mikrofon eşliğinde asla belki de kendisine soru soramayacağım hocalardan eğitim almaktansa, küçük ve az kişili salonlarda, ne zaman istersem hocalarla iletişime geçebileceğim (Hatta hocalarınızla yemekhanede beraber oturabilir veya kahve içerken goygoy bile yapabilirsiniz) bir ortamda okumayı tercih ettim. Böyle fırsatları özel üniversiteler sunamıyorken, bir devlet üniversitesinde bulup tercih etmemek ayıp olurdu.

3,884 görüntülenme