Cevaplar 5

Yükleniyor...

Liseden Yabancı Dil alanından mezun oldum, tercih için çok fazla seçeneğim yoktu, edebiyat veya öğretmenlik okuyabilecektim. Küçüklükten beri seyahat etmeyi çok sevip, aile tatillerimiz sırasında ziyaret ettiğimiz otellerin işleyişini, mutfaklarında nasıl bir düzen olduğunu, kaç kişi ile koca bir otelin hiç aksamadan işlerini nasıl yürüttüğünü ve oradaki hareketli çalışma ortamını merak ederdim. Tercih zamanından önce araştırmalarım sırasında Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü ortak alan olarak yazabileceğimi öğrendiğimde çok mutlu olmuştum çünkü o zamanlar ne öğretmenlik ne de edebiyat okumak istiyordum. Sonrasında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nü araştırmaya başladım. Turizm ve Rehberlik, Turizm ve Otelcilik bölümlerinin yanı sıra Türkiye’de Otel İşletmeciliğini en derinine kadar öğreten tek okul olduğuna emin oldum. Okula gidip bölümü gezdim, hocalardan bilgiler aldım. Sonrasında tek isteğim burada okumak oldu.
İlk tercihim olarak yazdığım bu bölüme girmeye hak kazandım.

Bilkent Üniversitesi gerek eğitimi ve gerek sosyal imkanları sayesinde çok güçlü bir okul.
Bölümümde aldığım eğitim hem teorik hem pratikti. Uygulamalı olarak aldığımız her ders sayesinde eğitim hayatım oldukça keyifle geçiyordu. Mutfakta aldığımız dersler, okulumuzun restoranında yaptığımız servisler, Bilkent Otel ve diğer prestijli otellerde staj yapma imkanımızın sağlanması oldukça değerliydi.

4,752 görüntülenme

Liseden turizm çıkışlı olduğum için bu bölümde devam etmek istedim.Yabancı dili ve yabancılarla ilgilenmeyi,konuşmayı seviyorum.Okulumunda eğitim hayatım boyunca çok büyük katkısı oldu .

1,960 görüntülenme

merhaba diyerek başlamalıyım sanırım =) neden turizm ve otelcilik?? emin olun bunu defalarca bende kendime sormuş biri olarak karakterimi ve yaşam biçimimi yansıttığını düşünerek bu bölümü tercih ettim.lise yıllarından sonra insan özgür olma çabalarına giriyor bi nevi turizmde özgür olma mesleği bana göre =) bu meslekte çevrendekilere kulakların tıkalı olmalı herkes herşeyi söyler fakat önemli olan senin kendini nasıl hissettiğindir.ki bu bölümü okumuşsanızda büyük oteller yerine küçük sade ve elit otelleri tercih edin ;) umarım işsiz kalmayız =))

1,606 görüntülenme

Bu sektörde otelin herhangi bir departmanında ya da acentalarda çalışabilirler. Maaşları ise 1800-2000 lira arasında değişmektedir

578 görüntülenme