Migros'ta proje stajyerliğinden tam zamanlı çalışmaya geçiş sürecinizi anlatır mısınız? (2 Cevap)

Migros'ta 1 yıl boyunca part-time olarak çalıştım. Orada yöneticilerime kendimi sevdirdim ve insan ilişkilerim kuvvetlendi. Ayrıca İnsan Kaynakları’nın yaptığı bazı aktivitelere de katıldım ve İnsan Kaynakları’nda çalışanlarla tanıştım. Daha sonra mezuniyetimin yakınlaşmasına doğru bazı şeylerin netleşmesi gerektiği farkına vardım. Ya askerliği seçmem ya da çalışma hayatına atılmam gerekiyordu. Ben de çalışma hayatına atılmayı seçerek Kategori Yönetimi’nde FMCG Direktörlüğü’nde çalışmak istediğimi ilettim. Şu anki direktörüm de beni yöneticilerime sorarak nasıl çalıştığım ve nasıl birisi olduğum konusunda bilgi almış. Yöneticilerim de benim hakkımda iyi şeyler söylemiş. Ardından beğenmiş olacaklar ki beni görüşmeye çağırdılar. Görüşmede direktörüm ve grup müdürüm de vardı. Kendimi tanıtan birkaç şey söyledikten sonra işten bahsettik. Ardından bana iş teklifinde bulundular ve 1 hafta sonra işe başladım, 2 buçuk yıldır da devam ediyorum.

TürkTraktör Test Drive katılımcılarının tam zamanlı çalışmaya geçiş sürecini anlatır mısınız? (1 Cevap)

Test Drive, hem stajyer arkadaşlarımız hem de bizim için önemli bir deneyim. Biz bu birlikteliği uzun süreli düşünüyoruz. Tabiri caizse nişanlılıktan sonra evliliğe giden bir yol olduğunu söyleyebilirim. Bu arkadaşlarımız mezun olduklarında da onlarla olan temasımızı sürdürüyoruz ve uygun olan pozisyonlarımızda onları değerlendiriyoruz. Onlar da buradaki çalışma hayatlarına bu şekilde başlayabiliyorlar.

Migros'ta proje stajyerliğinden tam zamanlı çalışmaya geçiş sürecinizi anlatır mısınız? (2 Cevap)

Proje stajyerliği döneminde 3 gün Migros’ta çalışıyordum, 2 gün okula gidiyordum. Burada İş Geliştirme Departmanı’nın verdiği bir artı değer olarak farklı projeler vardı. Bu projeler de okulda öğrendiğim derslerin çıktılarını kullanabileceğim bir alandı. Bu yüzden okulda öğrendiğim dersleri burada uygulama fırsatım oldu. Bir anlamda Migros İş Geliştirme’de kariyerime devam etme isteğim bu farklı ve gelişen yapıdan dolayı ortaya çıktı diye düşünüyorum.

Migros Part Time Mağaza Yöneticilik Programı sonrası tam zamanlı çalışmaya geçiş sürecinizi anlatır mısınız? (1 Cevap)

Part Time Yöneticilik Programı sonrasında tekrar değerlendirmelere alınıp genel müdürlükte 1 hafta eğitime tabi tutulduk. Bizden hem süreç geliştirme hem de mağazacılık sektörüyle alakalı sunum yapmamızı istediler ve bunun sonucunda bir sunum gerçekleştirdik. Bu sunum doğrultusunda görev alacağımız mağazalar belirlendi ve full time yönetici olarak görevimize başladık.

CEVAPLARI FİLTRELE

Soru Etiketi
Şirket
Üniversite
Bölüm

Filtreyi Temizle

İş İlanları (14)