Cevaplar 11

Yükleniyor...
1,177 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yüksek lisansı henüz bitirmedim, tez aşamasındayım fakat dersler boyunca yaptığım bazı makaleler ve sempozyumlarda sunduğum bazı konular özellikle iş hayatında iyi bir başlangıç yapabilmem için çok faydalı oldu. Bu süreçte dijital baskıyla alakalı kendimi teknik ve teknolojik anlamda geliştirdim. Bunun sonucu olarak bir önceki firmamda ve şu anda dijital baskıyla alakalı bir alanda çalışıyorum. Dolayısıyla pozitif bir katkısı olduğunu söyleyebilirim.

112 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenci arkadaşların staj dönemlerini çok verimli geçirmelerini tavsiye ediyorum. Mümkün olan en iyi yerlerde staj yapsınlar. Mezun olduktan sonra da kendilerine bir alan belirleyip o alanda çalışsınlar. Burada tabii kişinin kendisini geliştirme isteği ve gayesi çok önemli. Kişi kendisini ne kadar çok geliştirmeye çalışırsa, iş fırsatları da o kadar fazla olacaktır. IT sektörü için konuşursak; belli bir uzmanlık alanında yeni gelişmeleri ve teknolojileri takip etmeleri çok önemli.

227 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Canon Eurasia'da çalışmaya başladığım ilk günden beri en büyük hayalim; Canon Avrupa’da bir rolde çalışmaktı. Başvurum kabul olduktan sonra benim için çok büyük bir sevinç kaynağı oldu. İlk başlarda biraz gergindim çünkü neyle karşılaşacağımı bilmiyordum fakat sonradan edindiğim tecrübelerin burada iyi bir başlangıç yapabilmek için yeterli olduğunu gördüm. Canon Avrupa’da çalışmanın en büyük avantajlarından bir tanesi; çok farklı ülkelerde tecrübeler kazanmaktır. Dolayısıyla hem Canon hem de kişisel kariyerim için bu fırsatın çok büyük bir avantaj getireceğini düşünüyorum. Umarım hem Canon hem de kendim için bu süreç iyi sonuçlanır ve pozitif bir etki yaratır.

Transkripti Göster

Canon Eurasia'ya başlamadan önce yaptığım görüşmelerde İK’ya şöyle bir soru sormuştum: “Canon Eurasia'da nasıl iş fırsatları var? Kendimi nasıl geliştirebilirim ve kariyerimi nasıl daha iyi hale getirebilirim?” Onlar da bana Canon içinde hem açık bir portal olduğunu hem de çok çeşitli iş fırsatlarının olabileceğinden bahsettiler. Çalıştığım süre boyunca hedefim, yurtdışında global bir pozisyonda yer almaktı. Ben de portaldan ilgili pozisyona başvurdum. Bu pozisyonun yöneticisi benimle iletişime geçti ve bir Skype görüşmesi yaptık. Süreç ilerledikçe beni Londra’ya davet ettiler ve yüz yüze görüşme yaptık. Tüm görüşmeler olumlu sonuçlandıktan sonra işe kabul edildim. Yasal süreçler de tamamlandıktan sonra Londra’ya taşınarak yeni görevimde çalışmaya başladım.

Transkripti Göster

Canon Eurasia global bir firma olduğu için çalışanlarına çok farklı yurtdışı fırsatları sunuyor ama bunu kariyer fırsatı olarak da düşünebiliriz çünkü Canon Eurasia’da her çalışan için bir kariyer planı oluşturulur ve bu plan dahilinde önümüzdeki senelerde nerelerde olmak istediğinizi belirlersiniz. Bunun bir parçası olarak da çok çeşitli kariyer fırsatları var ve bu fırsatları değerlendirmenin çok çeşitli yolları var. Bunlardan bir tanesi benim de yaptığım şekilde açık olan pozisyonları inceleyip bu pozisyonlara merkezi bir portal sayesinde başvurmaktır. Bunun haricinde çalışanlar kendilerini geliştirmek istediği alanda kısa süreliğine farklı bir ülkede görev yapıp kazandığı bilgi birikimini kendi ülkesinde ve pozisyonunda kullanabilir. Bunun adı da Employee Exchange olarak geçiyor.