Satış Temsilcisi

6 soruya 5 cevap verildi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
1,224 görüntülenme
·
Transkripti Göster

P&G’de Satış Temsilcisi olarak temel sorumluluğumuz; hem kendimizin hem de müşterimizin paydasında, ortak değerler yaratacak planlar hazırlayıp, bu planların en iyi şekilde uygulanmasını sağlamaktır. Temel olarak gün akışımız değişkenlik gösterebiliyor ancak genelde ilk olarak satış durumumuzun kontrolüyle güne başlıyoruz. Bu kontrol sonucunda aksiyon almam gereken bir nokta varsa bunları belirliyorum. Günün akışında mutlaka müşteri ziyaretlerimiz oluyor. Bunlara daha hazırlıklı gidebilmek ve sahanın nabzını daha iyi tutabilmek adına müşterilerin mağazalarında vakit ayırıyorum.

459 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış Yöneticisi’nin işe yeni başlayan bir Satış Temsilcisi’nden farkı; daha stratejik düşünmesidir. Karşısına çıkabilecek aksaklıklar için çözüm yollarını her zaman aklında tutabilmeli, bu ülkenin coğrafyasında çok farklı yapılara sahip insanların olduğunu ve herkese farklı şekilde çalışma ortamını yaratmak zorunda olduğunu bilmeli.

Satış temsilcisi ürün hakkında  iyi  bilgi sahibi olmalıdır . Pazarlayacağı ürün hakkında her türlü donanıma sahip olmalı ve gelen sorulara karşılık verebilecek düzeyde olmalıdır.