Satış Direktörü

Satış Direktörü

13 soruya 13 cevap verildi.

Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Satış Direktörü ne iş yapar? Koton'da görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Satış Direktörü; Satış tarafında tüm satış kanallarının yönetiminden sorumludur. Sadece ciro değil, mağaza karlılıkları ve sürdürülebilir değerlerin sağlanması da yine Satış Direktörü’nün görevleri arasındadır. Aynı zamanda sahadaki uygulamaların tam ve eksiksiz olması, yeni pazarların ve satış kanallarının oluşturulmasındaki bütün sonuçlar Satış Direktörlüğü tarafından gerçekleştirilir.

Satış Direktörü olarak Koton'da bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Çok yoğun geçiyor. Koton, tekstil firmaları arasında en yoğun şirketlerden birisi diyebilirim. Hafta içlerinde 2 günümü merkezde geçiriyorum çünkü raporların değerlendirilmesi, sahadan çıkan verilen toplanması ve bu konuların bütün ekiple paylaşılması gibi işlerle ilgileniyorum. Hafta ortasından itibaren İstanbul ve şehir dışı mağazalara giderek saha ziyaretleri gerçekleştiriyorum. Koton’un en kritik noktalarından birisi; saha ekipleriyle birlikte sahadaki uygulamaların denetlenmesi ve kontrol edilmesi olduğu için, haftanın ilk 2 günü ağırlıklı olarak sistemlerin çalışması, organizasyon ve operasyon yapılarının daha sağlıklı yürütülmesi için sistem geliştirmekle geçiyor. Yeni kurulan Satış Direktörlüğü ile birlikte saha tarafında nasıl daha iyi işler yapabileceğimize dair projelerimiz devam ediyor. Bunları değerlendirme ve hayata geçirme noktası da saha ekipleri üzerinden gerçekleşiyor.

Satış Direktörü olarak Pronet'te bir gününüz nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Her sabah 08:00'de ofiste oluyorum. Yaklaşık 08:00-08:45 arası, günlük rutin olarak bakmış olduğum raporlar var. Cevaplanmamış bekleyen maillere bakıp, kendi kişisel gelişimle ilgili yapılması, tamamlanması gereken işlerle ilgileniyorum. Saat 09:00 gibi de ekip toplantıları başlıyor. Hemen her gün bu toplantılara katılmaya gayret ediyorum. Çünkü o gün sahaya çıkmadan önce son dokunuşlar oluyor. Günlük, rutin paylaşılması gereken güncel bilgileri paylaşıyorum. Takım arkadaşlarımın o günle ilgili bizden beklentileri varsa, onları alıyorum.Daha sonra ise yapılacak bire bir görüşmeleri gerçekleştiriyorum. Haftanın bir günü, komple takımla yapmış olduğumuz bir toplantı var. 'Ayın neresindeyiz, nereye gidiyoruz, planın ne kadarını gerçekleştirmiş durumdayız?' diye bakıyoruz. Haftanın bir günü de tüm takım toplantısı oluyor. Yine; 'ayın neresinde olduğumuzu, büyük resmin neresinde olduğumuzu' değerlendirdiğimiz toplantılar oluyor. Eğer dışarıda bir proje görüşmesi varsa ya da bulunmam gereken başka bir görüşme varsa katılıyorum. Belli günlerde, takımı büyütme tarafında ise İK ile gerçekleştirdiğimiz mülakatlara giriyorum. Günlük rutin içerisinde; kendi takımımız içinde rol almak olmak isteyenleri (bunların arasında yeni mezun ya da deneyimli arkadaşlar olabiliyor), tanıdığım ve günün sonunda kadroya kattığım, onlara nereye gitmek istediğimizi anlattığım mülakatlar oluyor.

Satış Direktörü ne iş yapar? Colgate Palmolive'de görev ve sorumluluklarınız nelerdir? (1 Cevap)

Ana görevimiz, karlı bir şekilde satış yapmaktır. Diğer görevimiz de her kanalda pazar payı kazanmak, rakiplerimize karşı her kanal ve müşteride Pazar payımızı artırmaktır.

Kişilerin Çalıştığı Şirketler

PepsiCo

113 soru, 224 cevap.

Zingat.com

88 soru, 216 cevap.

Pronet

122 soru, 167 cevap.

Fujifilm

2 soru

Kişilerin Üniversiteleri

Mersin Üniversitesi

13 soru, 58 cevap.

İstanbul Üniversitesi

52 soru, 308 cevap.

Tümünü Gör (6)

Kişilerin Bölümleri

İşletme Bölümü

71 soru, 346 cevap.

Biyoloji Bölümü

17 soru, 35 cevap.

Pazarlama Bölümü

26 soru, 25 cevap.

Tümünü Gör (4)