Cevaplar 11

Yükleniyor...

Sakarya Üniversitesi, Türkiye’de Erasmus öğrenci değişim programlarına en fazla bütçe ayıran üniversite olmanın yanı sıra, bu sayede ikili anlaşmalar çerçevesinde yurtdışına en fazla öğrenci gönderen ikinci üniversite durumunda.Mevlana, AIESEC ve Farabi gibi değişim proğramlarıda Sakarya Üniversitesi'nin yurtdışı imkanlarındandır.

1,652 görüntülenme

Herkesin bildiği Erasmus programına Sakarya Üniversitesi'nde gitmek gayet kolay. Eğer siyasal bilgiler veya iktisadi idari bilimler fakültesi öğrencisiyseniz, her dönem 10 kişilik erasmus öğrenci kontenjanı ayrılmakta. Bu 10 kişilik kontenjanı ortalaması 3,50 olan kişiler bile doldurmamakta. Doldurmamalarının sebebi de ya İngilizce'de yeterli olmamaları yada Erasmus'u gereksiz görmeleri. Eğer dönem sonu toplam ortalamanız 2,20'nin üzerindeyse Erasmus sınavına girmeye hak kazanırsınız. Sınava girdiğinizde istediğiniz Erasmus ülkesine gitme olasılığınız %85'dir. İngilizce yeterliliğinize güvenmeseniz bile bu sınava girin. Çünkü Sakarya Üniversitesi öğrencilerinin çoğu bu programa ilgili değiller. 60 puan aldığınızda gitme şansınız artacaktır.

Bu ihtimalin dışında AIESEC ile gönüllü olarak dünyanın tüm ülkelerine gidebilir, daha sonrasında bu kurum ile yurt dışında staj yapabilir veya çalışabilirsiniz.

Ayrıca cep harçlığınıza kadar veren ve hiç bir not ortalamanıza bakmayan bu linklerdeki gönüllülük programı ile çok kolay yurt dışına çıkabilirsiniz:
facebook.com/SAUABADM
http://www.haber.sakarya.edu.tr/tr/haberler/goster/18166/avrupa-gonullu-hizmeti
http://avrupagonulluhizmeti.com/
facebook.com/groups/avrupagonulluhizmeti/

Sonuç olarak yurt dışı hayaliniz varsa, daha bilindik ve büyük üniversitelerdeki bilinçli kişilerle yarışmaktansa, Sakarya Üniversitesi'nde elinizi kolunuzu sallaya sallaya yurt dışına çıkabilirsiniz. Tüm pasaport ve vize işlemleriniz de Sakarya Üniversitesi'nden!

2,232 görüntülenme

Erasmus ve Farabi projeleriyle, yurt dışına öğrenci gönderen, bu konuda çok başarılı bir üniversite

1,266 görüntülenme

ERASMUS work and travel gibi bir çok imkan sağlıyor.

775 görüntülenme

Türkiyede en çok öğrenci veren ünv. kısaca paran varsa hertürlü gidersin.

576 görüntülenme

Araştırmalarıma göre erasmusa iyi bütçe ayirdigini öğrendim. Bu iyi bisi))))

413 görüntülenme

Erasmus ile yurtdışına en çok öğrenci gönderen üniversite

536 görüntülenme

Henüz bu yıl kazanmama rağmen hakkında bilgi sahibi olduğum güzide okulum. Erasmus konusunda Türkiye genelinde ilk 5 te olduğunu biliyorum. Bir zamanlar haber başlıklarında 3.sırada olduğu haberleri gözüme çarptı. Öte yandan zaten gelirseniz göreceksiniz ki Esentepe Kampüsünde gördüğünüz her 4 insandan 2 si yabancı uyruklu olacaktır. Şu an 41 ülkeden yabancı öğrenci bu üniversitede eğitim görmekte.

527 görüntülenme
Sonraki Sayfa »