Cevaplar 31

Yükleniyor...
1,553 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sponsor şirketleri veya aktivitelere çağırdığımız şirketler gibi çok fazla şirketle çalışıldığı için bu sayede çok iyi bir network sağlıyor. O şirketlerdeki departmanlarla mail yoluyla iletişim kurmak, iş hayatında da o iletişimi nasıl kurmamız gerektiğini öğretiyor. Bu durum bizim açımızdan olumluyken, şirketler açısından da olumlu oluyor çünkü bu kulüpler sayesinde iyi CV’lere sahip öğrencileri tanıyorlar. Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün bana kattığı yönler de bunlardır.

IES bünyesine kattığı her öğrencinin dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda kazanan taraf olmalarını sağlamaya çalışır. Üretiminden pazarlamasına kadar iş sektörüne odaklı etkinlikler düzenleyerek her bölümden öğrencinin kendilerini her alanda geliştirmelerini bunlar doğrultusunda bakış açılarını genişletmelerini, dolayısıyla birçok alanda ilerlemiş birer dünya insanı olmalarını amaçlar.

IES’in 2010’dan beri her yıl düzenlediği IMIS (International Management and Industrial Engineering Summit), Sabancı Üniversitesi’ndeki en geniş kapsamlı kariyer etkinliklerinden biri olup etkinlik süresince çeşitli şehirlerden gelen katılımcılar için, yöneticiler tarafından hazırlanan seminerler ve sosyal etkinliklere katılma imkanı yaratır.

271 görüntülenme

Genel olarak çoğu insan IES'i sıkıcı ve formal bir kariyer kulübünden öte görmüyor, ancak gerçek böyle değil. IES'i seçmen için söyleyebileceğim en önemli faktör bir aile gibi oluşumuz ve herkesi kucaklamamız. Bizim kulüpte endüstri mühendisliği okuyan da var, bilgisayar mühendisliği de, genetikçisi de var. Aile gibi derken bunu öylesine söylemiyorum. Sıkça kulüp dışı etkinlikler düzenliyoruz, bu şekilde kaynaşmamız kolaylaşıyor, hatta bu yıl bir halkla ilişkiler koordinatörü olarak bu işten ben de sorumlu olacağım. Özellikle en iyi fasılları kulübümüzün organize ettiği her Sabancılı tarafından bilinir. Bu faktörleri sıralayabilirim, daha da artırabilirim. Biz sadece iş yapmıyoruz. Doğru şeyi doğru yerde doğru zamanda yapıyoruz, eğlenmesini de biliyoruz. Eğer katılmak istersen seni de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

171 görüntülenme

Etkinliğimiz yaklaşık 700 kişilik bir salonda gerçekleştiriliyor, bu sene ise 500 kişiden fazla bir katılım bekliyoruz. Biletlere ulaşmak için http://bit.ly/imis19inspire  adresine tıklayabilirsiniz!

168 görüntülenme