Neden Kamu Yönetimi Bölümü?

57,760 görüntülenme

Cevaplar 21

Yükleniyor...

Öncelikle sözelci olduğum için seçtim çalışma alanlarıda hoşuma gitti

5,219 görüntülenme

İdeallerim beni bu bölüme yönlendirdi, zor bir bölümde değil ama arada sayısal derslerde denk gelebiliyor mesela iktisat öğrencileri 10 bilinmeyenli denklem çözerken biz alıyoruz siyasi tarih kitabımızı hikaye okur gibi rahat rahat sınava hazırlanıyoruz.
Sözel ağırlıklı bir bölüm ezberi kuvvetli olmayan siyasi-politik-tarihi konulara ilgisi olmayan arkadaşların tercih etmesini önermediğim bir bölüm.

6,285 görüntülenme

Önü açık olan bir bölüm kendini devamlı yenileyen ve geliştiren bir insan modu'na sokabilmesi. :)

1,994 görüntülenme

İİBF'de okunabilecek en ideal bölüm her alanda bilgi sahibi oluyorsunuz. ataması iş imkanı biraz sıkıntılı ancak insan kendini geliştirdiği takdirde hiç bir zorluk yaşamadan iş imkanı da bulabilecektir.

1,979 görüntülenme

Çalışma alanlarının geniş olduğunu düşündüğüm için

1,456 görüntülenme

ÇÜNKÜ ZOR OLSADA ZEVKLİ BİR BÖLÜM

1,077 görüntülenme

Sayısal ağırlıklı bir bölüm olmaması ve derslerin çoğunluğunun tarih, siyaset ve gündemde ki olaylarla yakından ilgisi olması. İş olanakları bakımından da oldukça geniş ayrıca yöneticilik ruhu olanlara da tavsiye edebileceğim bir bölüm. Gerçekleştirmek istediğim ideallerim hedeflerim bu bölüm çerçevesinde olmasıda kamu yönetimini seçmemde etkili olmuştur. Kamu yönetimi bölümü genç ve yetenekli yöneticiler yetiştiren bir bölümdür.

1,223 görüntülenme

Kamu yönetimi devlette çalışmak isteyen veya hedefi büyük tutup kaymakam olmak isteyenler için birebirdir ayrıca derslerin çoğu hukuk ağırlıklı olduğu için hukuk alanında da kendinizi geliştirebilirsiniz.Eğer yabancı diliniz varsa da özel sektörde de rahatlıkla çalışabilirsiniz.

8,387 görüntülenme
Sonraki Sayfa »