Cevaplar 10

Yükleniyor...

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik bölümü en az bir yabancı dile sahip olmayı gerektirir. Ancak daha fazla yabancı dile sahip olmanız sizin için ekstra bir avantaj demektir. Özellikle uluslararası çapta çalışan şirketler çalışan alımı yaparken yabancı dile çok önem verir. Yabancı dil sayınızla paralel olarak da işe girme olasılığınız artar.

Onun haricinde bu bölüm sosyal bir kişilik gerektiren bir bölümdür. Çünkü sürekli olarak birileri ile iletişim halinde olmanız gerekmektedir. 

Uyumlu çalışabilme becerisi aynı şekilde en önemli özelliklerden biridir bu bölüm için. Çünkü farklı kültürlere sahip insanlarla bir arada çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

291 görüntülenme

Böyle bir ayrım söz konusu değildir. Sadece nadir olarak göze çarpan profillerle karşılaşabilirsiniz. Onun haricinde belirgin bir ayrımdan bahsedemeyiz.

150 görüntülenme

Cospeak stajyer alımı yapmakta olan bir girişimdir. Pazarlamadan operasyona bir çok birimden stajyer alımı yapılıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi hazırlık eğitimini etkili bir şekilde vermekte. Yeni adaylara tavsiyem hazırlık okulunu layıkıyla değerlendirmeleri. Çünkü (sağlık bilimleri ve hukuk hariç) genel olarak lisans bölümleri İngilizce eğitim vermekte. Bu yüzden hazırlık okulunda elde edeceğiniz donanım aslında takip eden dört yılınızı da etkileyecek. 

Yanı sıra liseden mezun olmanın vermiş olduğu rehaveti en kısa zamanda üstlerinden atmaları faydalarına olacaktır. Şayet lisans eğitimleri başladığı zaman benim ve diğer birçok arkadaşlarım gibi ilk vize ve final deneyimlerinde hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Ve ayrıca üniversite yıllarında sadece akademik manada değil yanı sıra sosyal açıdan da gelişim göstermeleri gerekmekte.

156 görüntülenme

İstanbul'da öğrenci olmak bize bir çok avantaj sunmakta. Şirketlerin yoğun olması nedeniyle staj ve etkinliklere erişim mahiyetinde bir artı öncelikle. Yanı sıra bu güzide şehirde öğrenci istediği gibi gezebilme imkanı bulabilmekte. Semtinden semtine değişse de her bütçeye uygun mekanlar bulunabilmekte. Hem kültürü hem tarihi İstanbul'u deneyimlemek için yeter de artar bile.