Kron Onaylı Hesap

1 kişi, 5 cevap verdi.

Cevaplar 5

Yükleniyor...
3,563 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölümümü çok severek ve keyifle okudum. Bugün yine tercih yapsaydım aynı okulu ve bölümü seçerdim ama bu bölümün direkt olarak size meslek kazandıracak bir bölüm olmadığını söyleyebilirim. Mezun olduğunuzda bir mühendis, avukat veya hakim olma imkanınız olmuyor. İsteyenler için akademik kariyer veya Dış İşleri’nde çalışmak gibi olanaklar her zaman varama özel sektörde ve özel hayatınızda çok daha fazla şeyler kullanabileceğiniz, size vizyon, bakış açısı ve daha farklı görüşlere saygı göstermeyi öğreten, genel kültürünüzü arttırabileceğiniz, yabancı dilinizi geliştirebileceğiniz bir bölüm. Bahçeşehir Üniversitesi’nde bu fırsatları yabancı öğrencilerle deneyimleyebiliyorsunuz ve sınıf arkadaşlarınızın çoğu yabancı oluyor. Bu sayede uluslararası bir deneyim yaşamış oluyorsunuz.

794 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Staj yaparken neleri isteyip istemediğinizi anlayabiliyorsunuz. Ben neleri istediğimi tanıyarak ve istemediklerimi eleyerek başladım. Mali İşler’de bir stajım oldu ve Mali İşler’in veya oturarak bir işyapmanın beni tatmin etmeyeceğini anladım. Bu durumda alanım biraz daha daraldığı için ya İnsan Kaynakları ya da Pazarlama gibi bir rol seçeceğimi düşündüm.

Staj yapmak, stajyerlerin kendilerini tanımalarını, işleri deneyimlemelerini, sınırlarınıbilmelerini veya daha fazlasını yapabileceklerini görmelerini ve bunları kıyaslamalarını sağlayacaktır diye düşünüyorum çünkü hem iş deneyimi oluyor hem farklı alanlarda farklı insanlar tanımış oluyorsunuz. Bu yüzden ilerisi için daha sağlam bir basamak olacağını düşünüyorum.

598 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kron’da staj yapmanın işten pek bir farkı yoktu çünkü stajyer olduğum için arka planda durmuyordum. Siz ne kadar var olabiliyorsanız,kendinizi de o kadar gösterebiliyorsunuz ve her işe ilk günden başlamış oluyorsunuz. Bu yüzden Kron’un kendinizi deneyebileceğiniz ve yeteneklerinizi gösterebileceğiniz en önemli yerlerden birisi olduğunu düşünüyorum.

Ben 6 aylık staj süremin sonunda insanlarla iletişim noktasında ilerlediğimi düşünüyordum. Ardından bir iş teklifi aldım ve böylece çalışma hayatıma devam ettim. Yaklaşık 1 buçuk yıldır Kron’da çalışıyorum.

518 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kron benim ilk iş yerim. 6 aylık bir staj döneminin ardından tam zamanlı bir çalışan olarak işe devam ediyorum. Teknokent gibi bir ortamda Kron’da çalışmak çok keyifli çünkü devamlı gelişim ve ilerleme olanağı var. Bu büyümenin beraber gerçekleşeceğini bildiğimiz için de çalışanların görüş ve önerilerine çok dikkat ediyoruz ve hiçbir şeyin havada kalmasını istemiyoruz. Burada herkesin birden fazla rolü var. İK sadece İK değil, aynı zamanda Kurumsal ve İdari İşler olarak çalışıyor. Dolayısıyla birden fazla rol üstelenebildiğimiz için her çalışanın kendine ait bir güç alanı oluyor ve herkes etken bir faktör olabiliyor. Böylece Kron çalışanlarının sesini duyuyor ve çalışanlarının sesini dinlemeyi seviyor. Ben de Kron’da sesin bir değerinin olduğunu bildiğim için burada olmaktan çok mutluyum.

487 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kron genç yetenekleri seven bir şirket. Bu yıl yetenek yönetimi projelerimiz kapsamında pek çok üniversitede bulunma fırsatımız oldu.Hatta geçtiğimiz yıl zorunlu stajını yapmak üzere gelip bizimle çalışmaya devam eden bir arkadaşımız var. Burada yetenekli ve tutkulu olmak gibi iki önemli faktör var. Tutku zaten Kron’un 14 değerinden bir tanesi olduğu için Kron bunu sizde gördüğü an sizinle yola devam etmek istiyor, bu durumda tek yapmanız gereken tutkunuzu ortaya koymanızdır.