Cevaplar 6

Yükleniyor...
2,084 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi’ne girmek istediğim için Koç Üniversitesi’ni yazdım çünkü arkadaş çevresine ve kampüsüne yakınlığım vardı. Koç Üniversitesi’nin bana kattığı en büyük şey arkadaş çevresiydi çünkü o çevrede gördüğüm kişilerin kariyerlerinde neler yaptığını görmem sayesinde ufkum genişledi, ben de yazları staj yapmaya başladım.

Ben İşletme’nin bana uygun olduğunu düşünüyorum çünkü farklı alanlarda bilgi sahibi olmayı seviyorum. Pfizer’de de bir işi yaparken hep farklı rollerin içine giriyorum. İşletme de bunu sağlıyor çünkü çok farklı dersler alarak istediğiniz alana doğru yönelebiliyorsunuz. Bir konuda uzmanlaşmaktan ziyade, işin farklı aşamaları hakkında genel bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Dolayısıyla İşletme’nin yönetimsel bir bölüm olması benim yöneticiliğime çok büyük katkı sağladı.

1,571 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi’nin ismini duyduğum anda yüzümde bir gülümseme oluyor çünkü ben Koç Üniversitesi’ni çok severek okudum. Bana çok ciddi bir vizyon kattığını hissedebiliyorum. Bunda oradaki hocalarla olan ilişki ve arkadaş ortamı da etkili ama bir yandan da eğitim sisteminin sizi iş hayatına hazırladığını, gerçek iş hayatından ve güncel olaylardan örnekler vererek temel bilgileri size kattığını hissedebiliyorsunuz. Genel olarak gerçekten ciddi bir vizyon katıyor ve ben belli noktalarda orada gördüğüm eğitimin ekmeğini şu anda yediğimi hissediyorum.

2,694 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Okula ilk başladığım zamanlardaki ilk muhasebe dersini hiç unutmuyorum. O zaman ki hocam bize, “Koç Üniversitesi size sadece diploma vermeyecek, size kattıklarını ileride iş hayatına girdiğinizde belki bilgi olarak değil ama her şeyiyle hissedecekseniz. Burada öğrendiğiniz şeyleri hemen yarın iş hayatında kullanmayacaksınız ama hissedeceksiniz.” dedi ve gerçekten de öyle oldu.

Koç Üniversitesi’nde çok fazla imkan vardı. Seçmeli derslerle ne yapmak istediğinize çok rahat bir şekilde karar verebiliyordunuz. Bu anlamda çok kaliteli hocalarım oldu ve iş hayatında yeri büyük olan, bir yandan da akademisyenliğe yönelen çok fazla kişiyle bir araya geldim. Onların tecrübeleri, derste anlattıkları benim için çok faydalı oldu. Bunun yanı sıra aldığım dersler uygulamalıydı. Öyle olunca imkanları sonuna kadar zorladım ve bunun iş hayatıma çok fazla katkısı olduğunu düşünüyorum.

7,635 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Koç Üniversitesi İşletme bölümü bana çok esneklik kattı çünkü zorunlu derslerin yanında çok farklı seçmeli dersler de seçebiliyorduk. Benim için en çok motivasyon sağlayan şey de oydu. Ben Edebiyat’a çok ilgi duyduğum için Edebiyat’tan 3-4 tane ders seçmiştim. Genel olarak üniversitede soft-skill’lerin biraz daha önemli olduğunu düşünüyorum çünkü iş hayatına girdiğinizde ancak işi öğrenebiliyorsunuz. Altyapı çok önemli ama oradaki zorunlu dersler gerekli olan altyapıyı zaten sağlıyor. Örneğin, bir tane sosyal sorumluluk projesine katılmıştım. Bu proje için ortaokul öğrencilerini okulumuza çağırıp onlara yaz okulu yaparak üniversite hayatının ne kadar eğlenceli ve güzel olduğunu anlatmıştık. Ben de 3 hafta boyunca düzenlenen bu projede kendimi faydalı bir birey olarak hissetmiştim. Koç Üniversitesi’nde sosyal aktivitelerin çok olması ve seçmeli derslerin çeşitli olması benim ev sevdiğim taraflarıydı.

İlgili Şirketler

Arçelik
3564 takipçi
Burgan Bank
1351 takipçi
Koton
2786 takipçi
Ipsos
1227 takipçi