Kalite Müdürü

2 soruya 7 cevap verildi.

Cevaplar 7

Yükleniyor...
2,011 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kalite Müdürlüğü olarak ana sorumluluğumuz müşterinin sesini duymak ve fabrika içerisindeki diğer birimlere bu sesi yansıtarak, müşteri memnuniyetini arttırabilmektir. Aynı zamanda hem fiyat hem de diğer ana sanayi müşterilerimize Opel, PSA gibi bütün kalite anlamındaki iletişimi sağlamak temel sorumluluğumuzdur. Bu çerçevede, değişik kalite göstergelerinden gelen müşteri bildirimlerini analiz ediyoruz. Sonrasında da düzeltici faaliyetleri organize ederek müşterimize daha uygun seviyede araçlar göndermeye çalışıyoruz.

562 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle ilk geldiğimizde; o gün gelen raporlar, müşterilerimizden gelen şikayet ve bildirimler hakkında bir analiz yapıp, bunlarla ilgili gerekli aksiyonların alınmasını sağlıyoruz. Bir diğer noktada daha önceki günlerde planlamış olduğumuz toplantılara katılarak, daha önce ortaya koyduğumuz faaliyetlerin gidişatlarıyla ilgili bir takibat yapıyoruz. Özellikle çalışanlarımızla ilgili birkaç okuma noktamız var. Kendi ekip üyelerimizle ilgili olarak hem davranışsal hem de teknik yetkinliklerini geliştirebilmek adına yapmış olduğumuz düzenli kariyer gelişim toplantıları var. Bunun yanında organizatif olarak bana bağlı olmayan fakat farklı birimlerde olup bizlerden mentörlük desteği alan arkadaşlarımıza karşı vermiş olduğumuz, kendi geçmişteki deneyimlerimizi paylaştığımız sohbet toplantıları yapıyoruz. Biz Model kalite Müdürleri olarak; farklı modellerdeki yaşanan problemleri ve bunlara karşı alınan önlemlerle ilgili fikir alışverişinde bulunabilmek adına, diğer arkadaşlarımızla hem sempatik kanalımızı bir miktar daha geliştirebilmek hem de iletişimi kuvvetlendirmek adına yapmış olduğumuz bir takım görüşmeler oluyor. Dolayısıyla günü bu şekilde birkaç parçaya ayırarak yönetmeye çalışıyoruz.

Proje Kalite Planı ulaşılması gereken proje hedeflerini ve amaçlarını; takip edilecek stratejileri, süreçleri, prosedürleri ve planları açıklamaktadır; ilgili kurallara ve düzenlemelere uygun olarak sözleşme gereksinimlerinin yerine getirilmesi amacıyla projenin yönetimi ve yürütülmesi için temel çerçeveyi ve kuralları belirlemektedir; proje için bir yol haritası sağlamaktadır ve projenin temel planlama belgesi olarak hizmet vermektedir

İnşaat sektöründe her projenin sözleşme gereği teknik şartnamesi vardır.Bunu takip edilecek Kalite Kontrol birimi şartname maddelerini yerine getirmeye çalışır.Kalite Kontrol Şefi,Proje kapsamında imal edilecek ürün ve bu ürünün karşılığı hak ediş vardır. Hak edişe girecek imalatın malzeme testleri, standartlara uygun olarak yapılmasını denetlemek ile yükümlüdür.Şartname de yer alan, Proje ömrüne yetecek kaliteye ulaşmasına aracılık edilmesi denebilir.Sorumluluk yukarıda anlatılan tanımın içinde yeralmaktadır. Bu tanıma ilave olarak is güvenliği, kalite personelinin eğitimi dahil edildiğinde projenin altından giren üstünden çıkan birim denebilir.

200 görüntülenme