Cevaplar 9

Yükleniyor...
482 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede yapılması gereken en önemli şeylerden biri de sosyalleşip farklı insanlarla tanışmak çünkü bu lisede yapamayacağınız bir şey. Lisede genelde evinize ve okulunuza yakın yerlerden çok benzer insanlarla tanışıyorsunuz ama üniversiteye farklı ülkelerden ve şehirlerden insanlar geliyor. Bu anlamda üniversitenin ilk yılında İşletme Mühendisliği Kulübü’ne girdim. İşletme Mühendisliği Kulübü’nde ilk 2 yıl komite üyesi olarak görev aldım. Sonraki yıllarda da yönetim kurulunda bulundum. Yönetim kurulunda çalıştığım ilk yılda Basım ve Tanıtım’dan sorumluydum. Yaptığım iş genel olarak; yapılacak etkinliklerin tanıtımı, Facebook etkinliklerinin açılıp yönetilmesi, Google Adwords yapılması, raporların ve maillerin takip edilmesi, Outdoor gibi farklı mecralara görsellerin eklenmesiydi. Hatta o yıl metro içerisindeki panolarda video reklamımız oynamıştı. Bu tarz şeylerin reklam veya sponsorlukla organizasyona kazandırılmasını üstleniyordum. Kulüpteki 4. yılımda Yönetim Bilimleri Kongresi adı verilen bir etkinliğin Koordinatörü olarak çalıştım. Etkinlik üniversite öğrencilerinin kariyer gelişimlerine katkı sağlama amacını taşıyordu. O yıl çok sorumluluk üstlendiğim ve kendimi geliştirdiğim bir yıl oldu çünkü etkinlikle ilgili her türlü soru için herkes direkt olarak bana geliyordu. Bunun dışında bir şirkette çalışırken yönetici sizden bir şey istediğinde bunu yapıyorsunuz çünkü arada maddi bir etken var ama kulüpte böyle bir şey yok. Etrafınızdaki herkes gönüllü olarak çalıştığı için o ortamda işi yürütmek çok farklı bir deneyim katıyor. Bu yüzden ben üniversiteye başlayan herkese kulüpçülük yapmasını tavsiye ediyorum.

425 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü’nün Yönetim Kurulu Üyesi olarak yaptığımız işler birer iş simülasyonu gibiydi. Örneğin; Perfetti Van Melle’nin İTÜ’deki Career Kitchen Programı’nın tanıtımını biz gerçekleştirdik ve bu sayede bu programdan haberdar oldum. Bu programa başvuruyu gerçekleştirirken kulüpçülük hayatımda yaptığım bir toplantının bana verdiği rahatlığı, tecrübeyi kullandım ve böylece rahat bir iletişim kurabilme şansım oldu. Bununla beraber Perfetti Van Melle’de bir projede çalışırken, kulüpçülük hayatımda gerçekleştirdiğim bir etkinliği düşünerek o tecrübelerimden de faydalanma fırsatı buldum.

Bilişim Teknolojileri Zirvesi (BTZ) bu yıl 7-8 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisi'nde 11. kez gerçekleşecektir. Bilişim Teknolojileri Zirvesi, teknolojinin hayatımızın önemli bir yapı taşı olması ve her geçen yıl bilişim ile yeni ufuklara yelken açılmasından yola çıkarak düzenlenmektedir. Zirve kapsamında Türkiye’de ve Dünya’da teknolojinin odağındaki konular, ilgili firma temsilcileri ve teknoloji sektörünün önde gelen isimleri tarafından ele alınmaktadır. Ayrıca konuşmacılar iş ve yaşam deneyimlerini katılımcılarla paylaşarak kariyer planlaması yapmakta öğrencilere yardımcı olurken etkinliğe katılmış olan herkese farklı fikirlerin kapılarını aralamaktadır.

Etkinliğe minimum %50 katılım durumunda İTÜ onaylı sertifika verilecektir.

Türkiye’nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Yönetim Bilimleri Kongresi, öğrenciler ve iş dünyası arasında köprü kurarak dünyada trend olan yönetim konuları hakkında bilgi paylaşımına olanak vermekte ve kariyer planlaması yapmakta olan öğrencilere yol göstermektedir.

Bu yıl "Yeni nesil yönetim" mottosu ile yola çıkan 20. Yönetim Bilimleri Kongresi'nde sektörün önde gelen isimleri, değişen pazarlama trendlerini, kariyer rekabetleri ve lider olma yolundaki tecrübelerini katılımcılarla paylaşacaklar.