İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü

6 soruya 9 cevap verildi.

Cevaplar 9

Yükleniyor...

Bu bölümün mezunları İşletme mezunu bir öğrenci ne iş yaparsa o işi yapabilir. Ayrıca bunun yanında aldığı bilişim dersleri sayesinde, bilişim alanında da çalışabilir. Yabancı ülkelerde 'IT department' olarak geçen iş alanı aslında bu bölümün alanı oluyor. Genel olarak şirketlere yönetici adayları yetiştiriyor bu bölüm.

12,558 görüntülenme

Bölüm mezunları işletmeci gibi algılanmakta, aynı zaman da ileri teknolojileri iyi takip ettikleri için kurumlarda geçerli ofis sistemlerini, bilgi sistemleri analizini, işletmenin İnternet sitesi gibi zamanımızın en geçerli olan bilgilerine sahip olmaktadırlar. Şirketlerin bünyesinde bu alanlarla ilgili olan bilgi-işlem, insan kaynakları, yönetim ve idare gibi birimlerde çalışabilmektedirler. İşletme Bilgi Yönetimi mezunları yurt içi ve yurt dışı birçok firmada ve iletişim merkezlerinde(Avea, Turkcell, Vodafone) çalışma imkanına sahiptirler.

11,679 görüntülenme

İşletme Bilgi Yönetiminden mezun olan öğrenciler; Devlet memurluğu kadrosunda İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi ile denk sayılıyor. Özel sektörlerde ise; Muhasebe, Finans, Satın Alma, İş Geliştirme ve Danışmanlık gibi bir çok departmanda görev alabiliyorlar.

11,640 görüntülenme

BIM mezunları devlet bünyesinde İİBF mezunları ile denk sayılmaktadır. Özel sektöre geldiğimizde ise, işletme bölümü mezununa ek olarak, aldığı ek dersler ve kendini geliştirdiği taktirde bilgisayar bilimi ve yazılım departmanlarında da görev alabilirler. Bilkent Üniversitesi İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü kurulurken, hocaların en büyük amaçları şirketlere yönetici adayı yetiştirmek olduğu için, alınan eğitim de bu yönde oluyor. Bu yüzden, mezunlar idari kadrolarda daha kolay yer bulabilmektedir.

4,812 görüntülenme

İşletme Bilgi Yönetimi çünkü; hem İşletme Fakültesi'nin tüm derslerini alırken aynı zamanda Bilgisayar Mühendisliği ve Programcılığıyla ilgili önemli dersler yer alıyor bölümümüzde. Eğitim süresi boyunca yapılan Yaz ve Dönem stajlarıyla öğrencilerini iş hayatına hazırlaması da büyük bir avantaj.

913 görüntülenme