Cevaplar 5

Yükleniyor...
516 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Destek Hizmetleri departmanı teknik müşteriler, yöneticiler, destek mühendisleri ve saha analistlerinden oluşmakta. Destek mühendisleri, müşterilerimize uzaktan telefonla destek vermekte. Saha mühendisleri de gerektiği zaman müşterilerimize sahada destek vermekte. Bizim görevimiz bu arkadaşlarımızı gerektiği noktada müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde birbiriyle buluşturmak. Ayrıca müşterinin, satın almış olduğu destek kontratını, müşteriyi memun edecek şekilde ihtiyaçlarına uygun bir şekilde kullandığından emin olmak. Bunlar dışında müşterilerimizin operasyonlarını da planlıyoruz. Müşterilerimizin teknoloji yatırımlarından en fazla verimi almasını amaçlayan bir ekibiz. Microsoft dünya ölçeğinde bir firma olduğu için, 191 ülkede 46 farklı dilde destek veren çok büyük global bir ekibin Türkiye bacağıyız.

1,508 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yabancı dillerini geliştirmelerini öneririm. Bütün sektör İngilizce üzerinden yürüyor. Öncelikle çok iyi İngilizce konuşmalarını öneririm. Sonrasında, sürekli okumalarını tavsiye ederim. Sürekli gelişmelerden kendilerini haberdar tutmaları çok önemli. Sonuçta sosyal mecrada bütün bu bilgiler akıyor. İlgi duydukları alana karşı kendilerini yönlendirmelerini, o konuda kendilerini geliştirmelerini tavsiye ederim. Bilgi teknolojileri sektörü oldukça yeniliğe önem veren bir sektör. Burada şöyle bir yanılgıya düşmeyin; belli bir noktaya geldikten sonra artık öğrenecek bir şey yok, bu işin kaymağını yiyeceğim gibi bir şey olmuyor. Sürekli kendinizi yenilikçi tutmanız lazım. Bu işin sınırları da yok. Sınırlarını şu an koyabilen bir kimse de yok. Bu tamamen sizin yaratıcılığınıza, çalışmanıza ve bir şeyi gerçekten istemenize bağlı. Dolayısyla oldukça dinamik bir sektör. Bu sektörde başarının sınırları daha çizilmedi. Ben bunu seçerken, bu noktalar beni heyecanlandırdı. Bunları da genç arkadaşlarımın bilmesini isterim.

317 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pozitif düşünebilen, zorluklar karşısında sonuca doğru gidebilecek olan insanlar seçmeye çalışıyoruz. Bazen çok stresli ortamlarda çalışabiliyoruz. Hakikaten çalıştığımız, destek verdiğimiz firmalar Türkiye’nin en büyük firmaları. Microsoft ürünlerini müşterilerine hizmet ederken kullanıyorlar. Bu ürünler 7x24 çalışıyor. Mesela; internet bankacılığı. Dolayısıyla buradaki 1 saatlik kesintinin onlar için maliyeti milyon dolarları bulabiliyor. Stresli ortamlar olabiliyor. Bu stresli ortamlarda yaşayabilecek, var olabilecek kişileri seçmeye çalışıyoruz. Tabi başta kolay değil ama ufak bir stres testiyle, belki ufak bir oyunla mülakat sırasında bunu ölçebiliyorsunuz. Ayrıca kişinin yenilikçi olması önemli. Yaratıcı fikirlere sürekli açık olması lazım. Endüstri bunu gerektiriyor aslında. Kişilerde aranılan özelliklerde teknoloji sevmesi ve onunla yaşaması çok önemli.

320 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilgi Teknolojileri sektörünün aslında en çok tatmin eden yanı sürekli değişen bir sektör olması. Sürekli kendinizi dinamik tutmak durumundasınız. Bu sektör gelenekçiliğe değil, yenilikçi olana değer veren bir sektör. Sürekli yeni fikirlerle kendinizi güncel tutmanız lazım. Yeni şeyler öğrenmeniz lazım. Bu da sizi zorlayan bir durum. Aslında bundan zevk aldığım için bu sektör içerisindeyim. Microsoft da bu sektörün kalbinde olduğu için, bu sektördeki bütün gelişmeleri en yakın ve en birinci elden takip ettiğiniz bir şirket. Türkiye’de kendi alanında isim yapmış en üst sıraya oynayan kurumlarla çalışıyoruz. Dolayısıyla onlar da kendi ekiplerine çok ciddi yatırım yapıyorlar. Onlara rehberlik yapmanız için kendinizin de en son bilgilerle donatılmış olmanız lazım. Bu sadece size gelen veya katıldığınız eğitimlerle olmuyor. Sizin de kendinizi sürekli yeniliyor olmanız gerekiyor. Bazen stresli zamanlarda sakinliğinizi korumanız gerekiyor. Process yaklaşımını uygulamanız gerekiyor. Sonuçta operasyonları da yönetiyorsunuz. Planlı ve sistemli çalışmanız gerekiyor.

611 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Microsoft teknolojileri kullanan firmalarda bu ürünlerin desteğini, yönetimini sağlayarak; bu firmaların Microsoft teknolojilerini daha iyi kullanmalarını ve bu sayede kullandıkları Microsoft teknolojisiyle beraber kendi müşterilerine ve kendi çalışanlarına en son teknolojiyi sunmalarını sağlamak en temel haliyle benim görevimi oluşturuyor. Microsoft’ta vaktimin çoğu müşteride geçiyor. Genelde, müşterideki IT ekipleriyle beraber yoğun şekilde çalışıyoruz. Ortamları hakkında, projeleri hakkında fikir alışverişi yapıyoruz. Neyi nasıl yapmaları konusunda kendilerine rehberlik hizmeti sağlayarak bilgiler sunuyorum. Mevcut gelişmeler hakkında bilgi veriyorum. Operasyonları konusunda karşılıklı fikir alışverişi yaparak, en iyi noktayı bulmaya çalışıyoruz. Ofiste olduğumuzda ise eğitimlere katlıyoruz. Sonuçta yeni teknolojileri müşterilerle tartışmak için bizim de kendimizi yenilememiz gerekiyor. Dolayısıyla eğitimler oluyor. Ofis işlerimiz, raporlarımız varsa onları yapıyoruz. Kendi grup toplantılarımız oluyor. Grup toplantılarımıza katılıyoruz. Şirket aktiviteleri olursa onlar içerisinde yer alıyoruz.