Cevaplar 9

Yükleniyor...
385 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok dikkat gerektiriyor. Hem dışarıya hem de üst yönetime rakamları raporladığınız için çok dikkatli olmalısınız. Hem işin detaylarına hakim olmanız hem de işten anlamanız gerekiyor. Pazarlama ve Satış gibi olayın kalbinde dönen fonksiyonlardan biraz olsun anlamazsanız, Finans'ı yorumlamanız çok zor olur. Rakamların arkasında gerçekten bir bilgi birikimi ve yorum gerektiren bir bölüm. Bu da işin hem keyifli hem de zor kısmı. Çünkü bir yandan insanı öğrenmeye teşvik ediyor, bir yandan da zorluyor.

790 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Piyasalarla iç içe olmak, piyasaları ve günlük döviz kurlarını takip etmek zorlayabiliyor. Bunun dışında ben stajyer olduğum için henüz yaşamadım ama Finans departmanında özellikle ay sonlarında uzun mesailer söz konusu olabiliyor.

301 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Türkiye’de piyasa çok voletil. Uluslararası gelişmelerden etkileniyor ve hemen tepki veriyor. Bu süreçlerde etkin karar almak strateji değiştirebilmek ve her zaman tetikte olmak zorludur. Uzun çalışma saatlerine adapte olmak da zor yanlarının bir parçasıdır.

234 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finans alanının zorluğu, sevdiğim ve tatmin eden yerden geliyor. Ben biliyorum ki bir projede karar verirsem, projenin sonucunu direkt görebiliyorum. Bunun sonucunu gördüğüm zaman da üzerimde direkt bir sorumluluk oluşuyor. Finans alanında biraz zorlayan tarafı bu çünkü daha dikkatli davranmam gerekiyor ve analizlerin zorluğu biraz daha artıyor.

246 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok çalışmaya hazır olmak gerekiyor çünkü hepimiz uzun saatler boyunca çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Sadece Metro’da değil, diğer sektörlerdeki Finans alanında çalışanlar da aynı durumdalar. Bunun yanı sıra çok fazla deadline’lı ve rakamlarla çalıştığınız için herhangi bir şeyi erteleme ve hata yapma lüksünüz yok. Her zaman doğru verileri raporlamak durumdasınız. Bu da yeni başlayanlar ve bu maceraya hazır olmayanlar için stres yaratabilecek bir faktördür.

1,422 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her zaman keskin çizgilerle çalışmak ve dikkatli olmak biraz daha zor olanlardır. Ama bu bir yandan insanı geliştirdiği için kariyerin ilerleyen aşamalarında birer avantaj olarak da ortaya çıkıyor.