Cevaplar 5

2,114 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman’da her ekibin farklı bir rolü oluyor. Ben, bir işlemin dolması ve stratejinin belirlenmesi, yurt içi ve yurt dışı alımlar, belli alanlara yoğunlaşılması üzerine strateji kuran ekibin başındayım.

Bir sonraki adımda belirlenen hedefler doğrultusunda iş planları oluşuyor. Birleşme ve Satın Alma Ekibimiz de bu konular üzerine çalışıyor. Aynı zamanda iş planlamalarını ve değerlemeleri yapan, operasyonel kararlarla ilgilenen çok tecrübeli bir Evaluation and Business Modeling Ekibimiz var. Çok farklı alanlarda farklı görevler alan oldukça esnek ekiplerimiz bulunuyor.

Bir sonraki adımda alıcı ve satıcı bir araya gelerek mutabık kalacakları konuları konuşurlar. Biz de finansal değerleme analiziniz yaparız. Şirketin nereden geldiğini ve nereye gittiğini araştırırız. Burada da Due Diligence ekiplerimiz devreye giriyor. Ben Transactions Support’un Partneriyim, Due Diligence ekiplerinin başındayım. Finansal ve Commercial Due Diligence ekipleri ve Vergi Due Diligence ekiplerimiz bir arada çalışıyor.

Bunun bir sonraki adımı hisse devri ve varlık devri sözleşmelerinin yapılmasıdır. Buna da Birleşme ve Satın Alma Ekibimiz bakıyor. Bunlardan bağımsız olarak şirket mali tabloların değerlendirilip modellerinin oluşturulması ve doğru kredilerin doğru fiyatlarda bulunmasından sorumlu olan proje finansmanıyla ilgili bir ekibimiz var. Bunun dışında da real estate dediğimiz büyük gayrimenkullerle ilgilenen bir ekibimiz var.


1,111 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biraz zor bir şey aradığımızı kabul ediyorum. Hem analitik hem de sosyal tarafı kuvvetli olan kişileri arıyoruz. Kariyerinizde analitik tarafınızla işe başlarken, sosyal tarafınızla da işe devam ediyorsunuz. Biz de bundan 15 sene sonrasının Partner’larını yetiştirdiğimiz için bu iki özelliği kuvvetli olan kişileri arıyoruz. Bence Türkiye olarak çok şanslı bir yerdeyiz çünkü hem çok iyi üniversiteler tarafından hem de en iyi mezun portföyü tarafından tercih edilen bir kurumuz. Ayrıca analitik ve duygusal zeka birleşiminin rahat bulunduğu bir grupla beraber çalışıyoruz. EY içindeki en büyük ekip değiliz, Kurumsal Finansman olarak 75 kişilik bir ekibiz. Sabırlı, çalışmayı seven ve takım çalışmasına yatkın olan mezunlar arıyoruz.

753 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kurumsal Finansman alanında bir kariyer istiyorsanız muhakkak bu alanda staj yapmaya gönüllü olarak bu işin sizin için doğru olup olmadığını değerlendirmeniz lazım. İyi pozisyonlarda tercih edilen olmak için iyi bir ortalamanın faydası önemli. Ayrıca çeşitli projelerde ve yarışmalarda yer almak, bu projeleri düzgünce anlatabilmek, staj yapmak, bir karar verip kariyerinize o yönde ilerlemek de önemlidir.

4,167 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Benim dikkatimi çeken ilk şey, adayın takım ruhuna uygun olup olmadığıdır. İkinci olarak kişinin analitik yapısını, sınavlardan aldığı sonuçları ve İngilizceye olan yatkınlık gibi durumları değerlendiriyoruz.

Ben burada 16 yıldır çalışıyorum ama bunu sizinle röportaj yaparken fark ettim. Bu yüzden bu uzun yolu beraber yürüyebileceğimiz takım arkadaşları arıyoruz.


EY Türkiye
1694 takipçi
  • Transaction Support
  • Valuation and Business Modeling
  • Mergers and Acquisition Services
  • Project Finance