Cevaplar 5

2,455 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Hem Türkiye'de Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmak hem de Kamu Gözetim Kurumu'ndan Muhasebeci Belgesi almak durumundayız. Dolayısıyla sertifikasyonunuzun ve lisanslamanızın olması, bu uğurda vakit geçirmeniz ve teknik altyapınızı geliştirmeniz gereken bir meslek diyebilirim. Bu sertifikasyonlardan sonra Bağımsız Denetçi unvanına sahip olabiliyorsunuz. EY Türkiye'deki Denetim kadroları, farklı sektörlerdeki şirketleri denetleyebilen bir yapıya sahip ve Bankacılık, Sigorta, Üretim sektöründeki şirketlerde birçok müşterimiz var. Dolayısıyla ekiplerimiz büyük ve küçük ölçekli firmalara hizmet veriyor.

1,255 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kişilerin meraklı ve istekli olması, yaptığı işe sahip çıkması, elini taşın altına koyması ve ekibin bir parçası olarak enerjisini kullanması gerekiyor çünkü Denetim'in temelinde bunlar var.

981 görüntülenme
·
Transkripti Göster

EY tüm müşterilerine karşı en farklılaştırılmış ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışan bir organizasyondur. Bunun temel taşları arasında müşterilerimize karşı geri dönüşleri hızlı bir şekilde yapmak ve müşteriye yakın olan bir yaklaşım içerisinde olmak var. Bunun dışında kişiye verdiğimiz değer de çok önemli. Bir gün bir eğitim sırasında "Her gün aktifleri dönen tek şirketiz." şeklinde bir sözle karşılaşmıştım. Baktığınızda bu ofis insanlar olmadan ne rapor çıkarabilir, ne denetim yapabilir ne de danışmanlık hizmeti verebilir. Dolayısıyla kişiler bizim için çok önemlidir ve bizi en çok farklılaştıran şey, kişiye verdiğimiz değerdir.

1,185 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denetim her ne kadar Finans ve Muhasebe aktivitesi olarak düşünülse de, bu işin sonunda bir sosyal sorumluluk parçası da var. Biz halka açık olan şirketlerin veya okuyucuların daha doğru mali tablo okuyabilmesi için çalışıyoruz. Sadece raporladığımız şirketlere değil, tüm halka ve paydaşlara karşı bir sorumluluğumuzun olduğunu da hissediyoruz. Denetim'de herkes tarafından bilinen uzun çalışma saatleri biraz zorlayıcı olabiliyor. Aynı anda birden çok müşteriye hizmet vermek, devam eden işleri takip ederken bir yandan da diğer işlerin peşinde koşmak tempoyu zaman zaman arttırabiliyor. Ancak keyifli oluyor ve kişiye günün sonunda farklı alanlara aynı anda konsantre olma imkanı sağlıyor.

1,279 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu alanda çalışmak isteyen herkese ilk tavsiyem, burada mutlaka staj yapmalarıdır. Bizi görüp denemeleri ve kendilerine uygun olup olmadığını kendi gözleriyle görmelerini tavsiye ediyorum. En önemli tavsiyem ise; ne olursa olsun en az 3-4 yıl bu mesleği seçtikten sonra başlangıçta burada çalışmalarıdır. Çünkü burada edinecekleri tecrübe, bir hayat boyu onlarla birlikte olacaktır ve ciddi anlamda kendilerini geliştirebilecekleri bir şirkette iş hayatına başlamış olacaklardır. Bu başlangıç onlara kariyerleri boyunca önemli fırsatlar sağlayacaktır.