Cevaplar 17

Yükleniyor...
6,466 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İsmiyle ve başarısıyla bağlantılı olarak prestij anlamında seçtiğim bir okuldu. Benim önceki eğitimim frankofon bir eğitim değildi. Ben Anadolu Lisesi çıkışlı olup Galatasaray Üniversitesi’nde 18 yaşından sonra 2 yıl boyunca Fransızca öğrenen ekip içinde yer alan birisi olarak; zor bir üniversite süreci geçirdim. Okul bana disiplin, frankofon ve analitik bakış açısı, iyi iletişim anlamında birçok şey kattı ve bunları hala iş hayatında yeri geldikçe kullanıyorum. İyi ki bu okulda okumuşum.

1,423 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Migros benim için güven duygusu yaratıyor, kurumsallığına net bir şekilde inanıyorum. İnsan Kaynakları olarak bizim mottomuz; “İyi iş, iyi gelecek!” olduğu için Migros’ta mutlu, başarılı veya kariyer sahibi olacağınız işleri bulabilirsiniz. Size bundan sonrası için hem iş hem de özel hayatınızda iyi bir gelecek sunacak iyi bir okuldur.

1,020 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kişinin okul başarısı bizim için önemli bir kriter çünkü teorik bilginizi çok doğru bir şekilde işe yansıtabiliyorsunuz. Okulda kazandığınız teorik bilgiyi iş hayatına ne kadar pratiğe dökebildiğiniz çok önemli. Bu anlamda üniversite döneminde derslerdeki başarının yanı sıra, üniversite hayatını nasıl geçirdiğiniz de önemli. Bunlar sosyal kulüpler, spor faaliyetleri, stajlar, sosyal sorumluluk alanında gösterdiğiniz çabalar olabilir. Bunları gerçekleştirirken bunun gibi görev ve sorumluluklar almanız, mülakatı yapan kişinin sizi hangi işte konumlandıracağıyla ilgili çok güzel ipuçları veriyor.

604 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Adaylarımızla iletişimimiz genelde kariyer siteleri üzerinden oluyor çünkü iş arayan bir kişi ilk olarak oralara başvuruyor. Migros’un kurumsal sitesi üzerinden de başvuru alıyoruz ama son dönemlerde varlığını ve gücünü yadsıyamayacağımız sosyal medya kanalları aracılığıyla da iletişim kuruyoruz. Facebook’taki ve Linkedin’deki Migros Kariyer sayfaları adaylarımızın bize en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekleri kanallar arasında yer alıyor.

578 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Seçme ve Yerleştirme sürecini insan olmadan düşünmek mümkün değil. Dolayısıyla iletişimin ve insan ilişkilerinin çok yoğun olduğu bir alanda çalışmak istiyorsanız Seçme ve Yerleştirme sizin için uygun bir fonksiyondur. Bunun dışında iyi bir gözlem yeteneğine sahip olmanız gerekiyor. Bu yetkinlik zamanla, alacağınız eğitimlerle, yapacağınız mülakatlarla, iş deneyimleriyle kazanılacak olmasıyla birlikte; kişileri iyi gözlemleyip ölçümleyebilmek, analitik bir bakış açısıyla aradığınız pozisyona kişileri doğru konumlandırabilmek önemlidir.

Eğer iletişim tarafınızın güçlü olduğuna inanıyorsanız, insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı, onlarla ilgilenmeyi, onlara ve kurumunuza katma değer sağlamayı seviyorsanız Seçme ve Yerleştirme sizin için doğru bir alan olabilir. Bu noktada yoğunlukla Psikoloji, Felsefe, Sosyoloji, İletişim, İktisat gibi sözel bölümler tercih edilebilir. Örneğin; ben Felsefe mezunuyum. Zaman zaman karşınıza bir Endüstri Mühendisi de çıkabiliyor çünkü analitik bakış açısına Seçme ve Yerleştirme’de ihtiyaç duyuluyor.