Cevaplar 12

Filtrele:Sırala:

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (391 Cevap)

Aynı okul ve aynı bölümü tercih ederdim. Yalan yok; iyi okul, zor bölüm... Ama mezun olduğunuzda hissettirdiği tatmin duygusu paha biçilemez.

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (522 Cevap)

Bu sorunun tekil bir cevabı olması imkansız. Üniversite isimleri zamanımızda çok büyük bir etiket. Ama sırf etiketi iyi diye hoşlanmayacağınızı düşündüğünüz bir bölüme ya da iyi bir üniversitenin düşük puandan alan bir bölümüne girmeye çalışmamak gerek. Üniversitenin ve bölümün kazandıracakları arasında bir optimum bulmaya yönelik bir tercih yapmak en mantıklısı olur.

Bilkent Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (46 Cevap)

Bilkent, sosyal imkanları Türkiye'deki birçok üniversiteye kıyasla bir hayli fazla olan bir okul. Her zevke göre öğrenci kulüpleri mevcut. Yeni başlayanların üniversiteye adımlarını attıkları ilk günden itibaren onları farklı deneyimlere çekmeye çalışan sosyal aktiviteler ve kulüpler olacak. Biraz akışına bırakıp çekildikleri yöne gitmelerinde fayda var. Beğenmezlerse başka arayışların içine girebilirler ama en beğendiklerinde karar kılıp devamlılık göstermek ve üniversite hayatından başka bir yerde edinemeyecekleri tecrübeleri edinmek belki de en büyük kazanımları olacaktır.

Bilkent Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı? (62 Cevap)

Hocaların kimin burslu kimin burssuz olduğuna dikkat ettiğini hiç sanmıyorum. Dolayısıyla akademik anlamda bir ayrımdan söz edilemez bence. Sosyal olarak da bir ayrım gözlemlemedim. Arkadaş edinirken burs durumunu bir kriter olarak göz önüne alıyorsanız o başka tabi. Bursluysanız okula para ödemeden kafa rahat okuyorsunuz. Değilseniz parasını vere vere çatır çatır hizmet alıyorsunuz. Aradaki fark bu sadece.

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (57 Cevap)

Elektrik Elektronik'e giren adam zaten her alanda kendini geliştirebilecek, birden fazla yeteneği olan adam demektir. Bu sebeple iş dünyasında yolu açıktır. Üniversitedeki başarısına göre kendi sektöründeki her firmada çalışabileceği gibi bölümünün adını bir etiket olarak kullanıp yeteneğinin uygun olduğu işleri de yapabilir. Yöneticilik mevkilerine yükselme potansiyeli olduğu da doğrudur. Ama bundan sonrası tamamen bireysel başarıya bağlıdır. Bu bölüm sizi direk şu yapar diyemem.
12.07.2013 12.07.2013 128,674