Cevaplar 12

Yükleniyor...

Aynı okul ve aynı bölümü tercih ederdim. Yalan yok; iyi okul, zor bölüm... Ama mezun olduğunuzda hissettirdiği tatmin duygusu paha biçilemez.

492 görüntülenme

Bu sorunun tekil bir cevabı olması imkansız. Üniversite isimleri zamanımızda çok büyük bir etiket. Ama sırf etiketi iyi diye hoşlanmayacağınızı düşündüğünüz bir bölüme ya da iyi bir üniversitenin düşük puandan alan bir bölümüne girmeye çalışmamak gerek. Üniversitenin ve bölümün kazandıracakları arasında bir optimum bulmaya yönelik bir tercih yapmak en mantıklısı olur.

322 görüntülenme

Bilkent, sosyal imkanları Türkiye'deki birçok üniversiteye kıyasla bir hayli fazla olan bir okul. Her zevke göre öğrenci kulüpleri mevcut. Yeni başlayanların üniversiteye adımlarını attıkları ilk günden itibaren onları farklı deneyimlere çekmeye çalışan sosyal aktiviteler ve kulüpler olacak. Biraz akışına bırakıp çekildikleri yöne gitmelerinde fayda var. Beğenmezlerse başka arayışların içine girebilirler ama en beğendiklerinde karar kılıp devamlılık göstermek ve üniversite hayatından başka bir yerde edinemeyecekleri tecrübeleri edinmek belki de en büyük kazanımları olacaktır.

3,021 görüntülenme

Hocaların kimin burslu kimin burssuz olduğuna dikkat ettiğini hiç sanmıyorum. Dolayısıyla akademik anlamda bir ayrımdan söz edilemez bence. Sosyal olarak da bir ayrım gözlemlemedim. Arkadaş edinirken burs durumunu bir kriter olarak göz önüne alıyorsanız o başka tabi. Bursluysanız okula para ödemeden kafa rahat okuyorsunuz. Değilseniz parasını vere vere çatır çatır hizmet alıyorsunuz. Aradaki fark bu sadece.

614 görüntülenme

Elektrik Elektronik'e giren adam zaten her alanda kendini geliştirebilecek, birden fazla yeteneği olan adam demektir. Bu sebeple iş dünyasında yolu açıktır. Üniversitedeki başarısına göre kendi sektöründeki her firmada çalışabileceği gibi bölümünün adını bir etiket olarak kullanıp yeteneğinin uygun olduğu işleri de yapabilir. Yöneticilik mevkilerine yükselme potansiyeli olduğu da doğrudur. Ama bundan sonrası tamamen bireysel başarıya bağlıdır. Bu bölüm sizi direk şu yapar diyemem.

153,642 görüntülenme